Wpis z mikrobloga

@myzael: Po prostu Staunton nr x, zależy który Ci się bardziej podoba. Patrz, żeby były turniejowe, plansza będzie wtedy mieć odpowiednią wielkość. Nie wiem co Ci jeszcze mogę poradzić, może ktoś inny się wypowie.
@MaIutkiCzlowiek:
Szachy turniejowe to są standardowe. Właśnie dlatego są turniejowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@myzael:
To jest kwestia głównie kształtu figur, szachownice w zasadzie wszystkie są podobne. Figury mogą się znacząco róznić. Ja bym polecał Stautony, ale że od 20 lat nie grałem na innych (poza turniejami w Czechach, oni tam mają dziwne szachy turniejowe) to nie jestem też bardzo wiarygodny. Pamiętaj, że potem szachy sporo
@myzael mam prawie identyczny model, są faktyczne dość małe, przy dzieciach lub jak czasem przypadkowo potrącisz deskę to przydaje się fakt że są magnetyczne :)
Ogólnie fajne i dość kompaktowe - na podróż czy wycieczkę spoko ale teraz do domu bym kupił jakieś duże stauntony ze względów jakie już tu były wymienione, z tym że wolę jednolitą drewniana deskę chociaż to mniej praktyczne.
@myzael:
ja chce sobie takie coś (rozważam jeszcze bez zaokrąglonych rogów {jest tańsza})
http://szachy.com.pl/offer,list,11,1752,staunton_nr_5_-_tylko_deska_szachowa_z_drewna_-zaokraglone_brzegi_paduk_(su)-_przecena_!.html

"wymiar pola szachowego : 50 x 50 mm"

figurki pod deskę kupujesz. (pionki muszą być 25 mm)
Nie mogę znaleźć stauntonów nr 5 na tej stronie, może źle szukam ;/

myślałem też nad workiem i nad pudełkiem - i uznałem, że jak już kupować to w pudełku z miejscami na figury - jednak w worku się "obijają"