Wpis z mikrobloga

Mirki, jako, że w tym roku przypadło mi organizowanie wigilii a jest krucho z kasą mały protip. Okazało się, że znalazłam pierogi 6zł za kilogram, to na 8 osób w sam raz. Myślałam nad karpiem, ale drogi, myśle, że dobrze go zastąpi mintaj mrożony 5,99 za kilogram, jak się usmaży na głębokim tłuszczu nie widać różnicy, w końcu karp tłusta ryba. Do tego barszcz jakiś z torebki 0,99 znalazłam, trochę rozwodniony jak na 8 osób, ale w końcu to nie grochówka, jak dla kogoś będzie za mało intensywny zawsze może sobie dosolić. Przydałyby się uszka do niego, ale drogo, więc wybrałam makaron wstążki, wizualnie prawie tak samo. No i coś słodkiego... moja pierwsza myśl, jak słodkie to cukier. Kupiłam kilo cukru, stopię na patelni na karmel i będą pyszne cukierki. W sumie na całą wigilię na 8 osób wyjdzie mi jakieś 18 zł.

#protip #cebuladeals #takbedzie #gotujzwykopem
  • 24
@Mustafazkrawatem: Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie. Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem
#cebuladeals


@Mustafazkrawatem:

Składniki:
cebula - 1 kilogram
rosół - 2 szklanki
Przyprawa Uniwersalna Delikat Knorr - 1 łyżka
pieczarki - 25 dekagramów
bułka - 5 dekagramów
jajko - 1 sztuka
mleko - 200 mililitrów
zielona pietruszka - 0.5 pęczków
Sposób przygotowania:
1. Bułkę namocz w mleku. Jak zmięknie, odciśnij i rozkrusz.
2. Pieczarki dokładnie umyj i drobno posiekaj. Połącz z bułką, dodaj jajko i posiekaną pietruszkę.
3. Dopraw farsz przyprawą Knorr