Wpis z mikrobloga

a za 430zł zwrotu pewnie nie dostanę nawet pół dobrego obiektywu.


@mq1: Ale jak dopasujesz sobie dobry adapter to masz dostęp do setek niedrogich i dobrych obiektywów np. ruskich. To za 400 kupisz do dobre na M42.
@mq1: zależy jakie zastsowania, jeśli chcesz robić "artysytczne" akty dup to lepiej kupić jakiś stary obiektyw na przejściówce i wtedy ci starczy kasy. Ale przy takich fotach aparat jest mało istotny.
Jeśli chcesz robić dynamiczne zdjęcia sportu/wydarzeń to wtedy potrzebujesz dobrego i szybkiego obiektywu z dobrym autofocusem, a takie kosztują. Obiektyw może być wąskim gardłem dla skuteczenośći autofocusa w aparacie. Może lepiej kupić tańszy aparat i trochę lepszy obiektyw?
@mq1: to mz lepiej wypośrodkować. Ten olympus ma (pół)profesjonalne możliwości: dużo klatek na sekundę, dużo pól focusa, etc. Przy takim zwykłym codziennym użytkowaniu nie będziesz z tego korzystał. Wydaje mi się, że lepiej na tym wyjdziesz biorąc trochę tańszy aparat i trochę lepszy obiektyw.
@mq1: niestety nie, te modele sie szybko zmieniaja i jak kilka late temu szukalem dla siebie to teraz juz sa nieaktualne, a nie chce mi sie przeglądać wszystkich modeli różnych marek. Moge tylko poradzic co do niektorych parametrow:
- liczba klatek na sekundę: potrzebujesz max 3/4 klatki, powyżej to zbytek
- matryca olympusa "mikro 4/3" z tego co czytam jest jakas nowa i w miarę duża, więc to jest ok. oprócz
wybór obiektywów pewnie bedziesz miał niewielki, bo to 'mikro 4/3' to młody wymysl olympusa. przez przejsciowki mozesz podlaczyc wiele obiektywow innych, ale wtedy czesto sa problemy z ustawianiem przeslony czy ostrosci.


@rekapitulatorfilogenezy: z tym się nie zgodzę, wybór obiektywów to setki modeli:
https://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_3?fst=as%3Aoff&rh=n%3A172282%2Cn%3A502394%2Cn%3A173565%2Ck%3Amicro+four+thirds&keywords=micro+four+thirds&ie=UTF8&qid=1483536605&rnid=493964

Do tego przez adaptery systemy: M42, Nikon, Canon, Sony...
@mq1: najlepszy bezlusterkowiec na rynku
świetny AF i jakość zdjęć

zgoogluj go sobie - nic w tej klasie go nie przebija zwłaszcza stosunkiem cena/możliwości/jakość