Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie ze spamem ?.

Używam jednej skrzynki e-mail od ponad 8 lat na home.pl, starałem się nie szastać adresem itp... Ale ostatnio w ciągu doby dostaje ponad 100-120 maili typu:

http://i.imgur.com/8MYmWz9.png

Tak wiec muszę zmienić adres, wpadłem na pomysł że do każdej strony itp będę używał innego adresu.

Na przykład:

allegro@camis.net

wykop@camis.net

Itp.

Czy ktoś używa podobnego rozwiązania ?.

Domenę mam, kupię taniego VPS i postawie sobie serwer pocztowy/www.

#poczta #spam #spamerzy #email #mail #e-mail #pytanie #it #informatyka
  • 13
@Camis: ja mam kilka kont, ale w zasadzie używam tylko dwóch - oficjalnego na o2 i spamowego na wp. Za każdym razem, kiedy trzeba rejestrować się na jakimś gównoportalu używam tego drugiego, ten pierwszy zaś jest dla znajomych oraz poważnych rzeczy (sprawy służbowe, kontakt z bankiem, ubezpieczalnią, oraz tymi serwisami, które już na etapie rejestracji uznałem za perspektywiczne i warte podania im oficjalnego maila). No i tego "lepszego" nigdy przenigdy nie
@haes82: Problem w tym że podobnie robiłem, przychodził spam w ilości 2-3 maili dziennie. Od kilku miesięcy gdzieś musiał być wyciek bo dostaje po 150 dziennie podobnych maili...
@Camis: oczywiście oddzielne aliasy. Jednak bardziej losowe, sama nazwa serwisu to za mało jeśli chce się mieć pewność źródła wycieku danych. I w przypadku krótkich lub słownikowych adresów - generują je, można takiego adresu nie użyć ani razu, a i tak dotrze spam.
Dodatkowo jak się komuś chce, to można zgłaszać spam na stronki abuse, żeby ładnie indeksowało które firmy zlecają spam (to w przypadku podpisanych, w tych z wirusami to
@interface: Nie mam dedyka, zwykle konto pocztowe. Do tego wieczyste tak wiec nie place od 11 lat ani złotówki. W 2006 była promocja na konta dożywotnie wiec kupiłem 2szt. Niby mogę zmienić adres na inny ale wołałbym załatwić to na swoim serwerze.
ten pierwszy zaś jest dla znajomych oraz poważnych rzeczy (sprawy służbowe, kontakt z bankiem, ubezpieczalnią

@haes82: raczej za dużo, operatorzy tel., niektóre ubezpieczalnie i niektóre banki mają #!$%@? na ochronę danych, nie widzą żadnego problemu aby współpracować ze spamerami.
@interface: Oczywiście że jest pop3 i IMAP. Ale nie chce korzystać z programu. Wole zdecydowanie webmaila. Bo korzystam też na mobile, i muszę pocztę zostawiać na serwerze.