Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jak Karmowski zdobył adres tego dzieciaka. Była niedawno rozmowa w TokFM i z tego co pamiętam facebook większość wniosków naszej policji o udostępnienie danych użytkowników serwisów po prostu odrzuca - serwery są w USA i polska policja gówno im może zrobić. Dlatego wątpię aby udostępnili adres IP z powodu jakiegoś śmieszkowego profilu szkalującego koksa. Druga sprawa, nawet jeśli nasza policja zdobyła jego adres IP na tej podstawie namierzyli chłopaka, to skąd te dane ma Karmowski? Sprawa nie otarła się oficjalnie sąd, więc na jakiej podstawie Karmowski uzyskał personalia danej osoby?
Interesuje mnie to od strony prawno-technicznej.

#prawo #bezpieczenstwo #anonimowosc #internet #niebezpiecznik #hacking
Zieeew - Zastanawia mnie jak Karmowski zdobył adres tego dzieciaka. Była niedawno roz...
  • 17
@n__s: No i co z tego, że jest polska filia facebooka? xD Serwisy są w USA i to do USA trzeba kierować wnioski o udostępnienie danych użytków. Facebook i polska policja współpracują, ale to facebook ostatecznie decyduje czy wydać dane do danej Republik of Potato. Jedynie służbom USA nie mogą się postawić - co oczywiste.
@Zieeew Facebook ma gówno do gadania. Jeśli działa na terenie Polski (chodzi o miejsce świadczenia usługi) i na terenie Polski ma miejsce przestępstwo, to miejsce gdzie są serwery nie ma żadnego znaczenia. FB, jak każdy inny przedsiębiorca działający w sieci, ma obowiązek udostępnić na wniosek policji/prokuratury wszystkie dane dotyczące użytkownika.
@Zieeew: @janusz0: @n__s: @jeloo: Nie są to świeże informacje bo obserwowałem dwie takie sprawy ze dwa-trzy lata temu. Jedną jest sprawa flagi w ramach której w trybie dostępu do informacji publicznej starałem się wybadać sprawę druga dot. pomówień pod adresem mojego znajomego. Zasadniczo FB podchodził wtedy w ten sposób, że serwis jest w stanach i podlega amerykanskiemu prawodawstwu, a to przewiduje daleko idącą wolność słowa. Jednocześnie ich konstytucja