Wpis z mikrobloga

@noitakto:


Ale lewacka logika? Jak to


To co mowi jest oparte o lewackie zasady feminizmu, czyli wszystko kwestia kulturowa, a biologicznie nasze mozgi sa takie same

Negowanie tego, ze kobiety lubia taka atencje i potwierdzanie tego jednoczesnie z jednoczesnym usprawiedliwieniem, ze to MUSI byc kwestia kulturowa.
Tu juz wchodzimy w sumie w lewacki genderyzm.
@noitakto:

"Zdrowy feminizm" skonczyl sie miedzy 1, a 2 falą.
Trzecia fala to juz czysty marksizm, wiec musi. Nie znajdziesz obcnie nielewackiego feminizmu, bo wszystkie postulaty sufrrazystek zostały dawno osiagniete i dzisiaj to po prostu zupełnie cos innego.
@noitakto: Popatrz, a ja bym chciał nadal śmiać się z kobiet :D (Z mężczyzn też). Teza, że kobiety, zarabiają mniej na tym samym stanowisku to dziś poza niewielkimi wyjątkami mit tzw. ,,wage gap". http://www.forbes.com/sites/karinagness/2016/04/12/dont-buy-into-the-gender-pay-gap-myth/#9b3d24e4766a itp.

W polskim prawie, które absorbuje unijne dyrektywy antydyskryminacyjne już naprawdę trudno o coś takiego, pracodawcy się zaczynają uciekać od konieczności zapłaty odszkodowań dla kobiet i innych z uwagi na łamanie zasady niedyskryminacji pośredniej i bezpośredniej. Krajami,
@Akwinata: nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, bo ja dyskryminację finansową widzę na co dzień - u różowego w pracy, ale nie tylko. Seksizm w pracy i przyzwolenie na sprośne żarcioszki i protekcjonalne traktowanie z pobłażaniem to jest codzienność. Nie wiem, gdzie i jak długo pracujesz, że tego nie ma w tTwoim otoczeniu. Prawo? Proszę Cię...
@noitakto:
W tym samym co Ty. :)
Nie pisałem, że dyskryminacji nie ma, pisałem, że istnieją środki prawnej ochrony przed nią.
Najwyraźniej na tę dyskryminację się godzą, nie mają wyboru itp. Obecnie kobieta, mężczyzna, ktokolwiek kogo dotyka w pracy mobbing, molestowanie, dyskryminacja ma do dyspozycji bogaty wachlarz instrumentów prawnych aby zapobiec naruszeniu dóbr prawnie chronionych. Problem tylko z ich użyciem i egzekwowaniem przez sądy i pracodawców, ale to kwestia wtórna.

Co