Wpis z mikrobloga

Kupiłem telefon na aliexpress i był zatrzymany w kontroli celnej, zapłaciłem vat. Jakiś czas temu wysłałem go do naprawy w Chinach, aktualnie wraca już uzdrowiony do mnie. Zostanie zapewne zatrzymany przez celników. Czy ktoś już miał podobną sytuację? Czy po wysłaniu wszystkich dokumentów zwolnią go z vatu, czy zapłacę go drugi raz za ten sam telefon?

#aliexpress
  • 21
  • Odpowiedz
Raczej nie będziesz musiał płacić drugi raz, chyba nie można opodatkować dwa razy tej samej rzeczy. Pewnie uda ci się to załatwić jeśli masz dokumenty że już raz opłaciłeś vat.
  • Odpowiedz
@boron01: @lukaszlukasz: @Dellkin: @AliPaczka: @WebSpider: @L3AD3R: jak się kiedyś dopytywałem, zgłoszenie do UC wymaga przeprowadzenia "procedury uszlachetniania biernego", co musi zrobić agencja celna, która z kolei chce za to tyle piniędzy, że w przypadku rzeczy poniżej $400 nie ma sensu. Czy da się to zrobić jakoś inaczej?

Miałem podobny problem, gdy chciałem odesłać łuk do naprawy do USA. Koniec końców łuk odesłałem, ale został odebrany przez
  • Odpowiedz
Wysłałem wtedy maila do Zabrze mówiąc, że chcę wysłać łuk do naprawy... to zaraz ktoś do mnie zadzwonił, że chyba zgłupiałem, że zgłoszenie to nie polega na wysłaniu maila i że muszę przeprowadzić tę całą procedurę. A agencja powiedziała, że to cholernie ciężka procedura, że lepiej wysłać łuk i zaznaczyć, że jest tylko pożyczany a nie leci na naprawdę gwarancyjną. Przy czym taka procedura i tak musiałaby być wykonywana przez nich, za
  • Odpowiedz
@radekrad: z ceną telefonu ciezko sciemnic, celnik wie jak dziala ali, BG, GB itp. i potrafi sprawdzic cene :) Są tacy co wiedzą jaka jest rożnica miedzy Redmi 3 Pro a Redmi Note 3 Pro :) Jak myslisz, ze trafiło na debila to wlasnie on tak chce zebys myslal :)
  • Odpowiedz
@widmo82: pracuje w UC i pierwszy raz o tym slysze. Jak myslisz, ze przy kilku tysiacach paczek dziennie mamy czas na sprawdzenie co jest w srodku i na necie wygoglowac cene to bym musial robic 24/7 lub powinni dostawic drugi magazyn. 95% patrzymy po deklaracji.
  • Odpowiedz
  • 0
@boron01 kolega wysyłał tablet na gwarancje do Chin , trafił na VAT po raz pierwszy wracając z naprawy. Kolega popisał mejle wraz ze screenami z GearBest I puścili mu bez vatu - uc Poznań
  • Odpowiedz
@Neaopoliti: w UC ogarniajacym paczki dla np. DHL to moze tak jest, ale dla Poczty PL to wątpie. Sam rozmawialem z celnikiem i mowil, ze on chce screena ze sklepu + potwierdzenie tej platnosci.
  • Odpowiedz
@widmo82: dhl ma wlasny dzial celny, licza ~80 pln za obsluge celna + vat. Poczta jak napisales, procedura jest taka jak napisales. Oczywiscie zdarzaja sie przypadki, ze ludzie wysylaja inne screeny, potw. Platnosci nizeli to co jest w paczce.
  • Odpowiedz