Wpis z mikrobloga

Mirki, pomoże ktoś zdiagnozować co dzieje mi się z samochodem?
Audi A4 B6.
Problem: Występuje tylko jak już rozgrzeję samochód, podczas skręcania kierownicą coś piszczy, kwiczy. Na świeżo odpalonym - zimnym silniku problemu nie ma, jednak jak się rozgrzeje to nawet delikatny skręt kierownicą i pojawia się piszczenie.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #audi
  • 17
@xmak: A no to na bank wspomaganie. Ostatnio też wymieniałem, piszczał niemiłosiernie jak zakręcałem kierownicą na max. Zrób to szybko, bo jak mi któregoś razu wysiadło wspomaganie przy zakręcaniu to fajnie nie było xD
@xmak: no to pasek :> Pewnie się ślizga, możliwe, że zaciera się napinacz. Nie kosztuje to dużo a będziesz miał pewność, że nie pęknie w trakcie jazdy. Jak pęknie to tracisz ładowanie czy wspomaganie właśnie
@xmak bez oleju pompa wyje a nie piszczy. Obstawiam sworznie wahaczy. Niech Ci ktoś pomoże znaleźć źródło piszczenia, jak gdzieś przy kołach to polecam przesmarowac sworznie. Najlepiej pozdejmowac gumy, chyba że jesteś leniem to strzykawka i olej do środka, ale to tylko chwilowo pomaga.
@xmak sam miałem to w A4 b5, wstrzyknąłem olej i jeszcze 10 tys zrobiłem, potem sprzedałem. W w211 miałem dokładnie ten sam problem, ale zawieszenie mialem na gwarancji i mi serwis pozdejmował gumy i przesmarował. Przynajmniej tak mnie zapewniali ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po 20 tys nie ma problemu więc mnie nie obchodzi co tam zrobili ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°