Wpis z mikrobloga

mirasy mam dylemat. Chodzi o studia. Prawdopodobnie wybiorę Uniwersytet Łódzki, ale nie jestem pewny co do kierunku.
Zastanawiałem się nad FiR, analityka gospodarcza, IiE nawet brałem pod uwagę matematykę stosowaną. Nie jestem pewny co do specjalizacji. Które z tych kierunków według was są obiecujące jeśli chodzi o UŁ. Od razu podkreślam ze nie mam zamiaru się opierdzielać ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i chętnie wysłucham waszych propozycji jeśli chodzi o kierunki związane z matematyką, ekonomią, gospodarką.

#lodz #studia #studbaza #ekonomia
  • 17
@Stev: Z tych kierunków najbardziej obiecująca jest matematyka stosowana.
FiR ma finanse tylko w nazwie, ale prawdziwe finanse poznasz na matmie stosowanej. Nie wiem jak na łódzkim, ale na UW, na matmie są najciekawsze przemdioty z wycen i inżnierii finansowej na matmie stosowanej. Na firze uczą sie jakiegoś szajsu, typu jak czytać sprawozdania finansowe i robią jakeis nudne 'kejsy'. Poza tym po matmie, łatwiej przeniesc sie na finase ilosciowe i zostać
@Stev: z wyjątkiem matematyki wszystkie te kierunki są na jednym wydziale, więc dużo przedmiotów będzie takich samych na każdym z nich ;) popatrz sobie jakie zajęcia będą Cię czekać i wybierz ten kierunek który uznasz za ciekawszy lub nawet łatwiejszy, bo i tak większość umiejętności potrzebnych w przyszłości do pracy będziesz musiał nauczyć się na własną rękę - takie są niestety realia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Stev: Skończyłam IiE w tym roku (mgr). Nie opierdzielałam się przez ostatnie 5 lat, a od drugiego roku studiów pracuje (studia dzienne). Z ludzi, którzy ze mną zaczynali (ok 150 osób) po pierwszym semestrze zostało 70. Licencjat zrobiło 30, na ten moment mgr obroniło ok. 15 osób (wraz z dołączającymi m.in. z matematyki stosowanej zarówno z UŁ jak i PŁ) Większość osób pracowała już na 4-5 roku. Pracuję w korpo, zarabiam
@puzderko: ja nie wiem do końca jaki kierunek obrać, chociaż w tym momencie najbardziej skłaniam się ku matematyce stosowanej z tego co patrzyłem to na UŁ jest matematyka analityczna ale dopiero jak na tą specjalizacje zgłosi się odpowiednia liczba osób. A od 2 roku pracowałas już w zawodzie czy dorywczo jeśli można spytać :D
@Stev: pierwsza praca CallCentre - 100h w miesiącu, 2 praca - operacje - księgowość szeroko rozumiana i controlling, 3 praca - obecne korpo - zaczynałam od praktyk a teraz zarządzam produktem od początku do końca sama (proces, polityka cenowa, polityka ryzyka, kontakty z firmami zewnętrznymi itp.).