Wpis z mikrobloga

Ehh ludziska, mówię Wam, że szukanie auta w dzisiejszych czasach to przewalon sprawa (jeśli nie kupuje się nowego z salonu)...

Obecnie mam Opel Astra H hatchback 1.6 115 KM (benzyna) ale pora na zmianę, a z racji tego, że przeprowadzam się za niedługo do domu to postanowiłem, że nie będę się martwił iż auto będzie stało pod blokiem bo będę miał garaż.
W związku z tym szukam czegoś w budżecie do 50 tys. zł, auto raczej kompaktowe, głównie do miasta, rzadko na trasę (jak już to raz na jakiś czas na wakacje czy coś), ma być benzyna z silnikiem w miarę dynamicznym ale bez wyczynowej jazdy... Myślałem nad Opel Astra J (roczniki te w miarę ostatnie tego modelu czyli 2012,13,14,15) ale najwięcej jest tego z silnikiem 1.4 140 KM (trochę się boję tego, bo mała pojemność a sporo KM). Co myślicie? Alternatywą jest jeszcze Toyota Auris II ale auto jest średnio o jakieś 15k PLN droższe, więc średnio to alternatywa... Co byście Mirasy polecali do 50k zł?

#motoryzacja #samochody #cokupic #pytanie
  • 36
@zpord: zmieniam bo mam prawie 200k km na obecnym i musiałbym zrobić remont klimatyzacji (koło 3000 zł), kupić nowe opony letnie (1500 zł). Nie chcę inwestować po prostu w samochód prawie 5000 zł skoro samo auto jest warte może 15 000 zł. Rocznie robię 15k-20k km.

@Jestem_Tutaj: podoba mi się ta Astra J :) Astra H też mi się podobała i nadal podoba. Poza tym, sam nie wiem co innego
@muak47: ciekawa propozycja, który silnik byś polecał? Mówimy oczywiście w Ceed II?

Ogólnie to przeglądam fora internetowe i mam mega mętlik jeśli chodzi o kupno auta. Ludzie różne rzeczy naprawdę gadają. Chciałbym kupić auto w miarę młode i niezjeżdżone i pojeździć nim kilka ładnych lat, więc fajnie aby było w miarę komfortowe, no i silnik żeby nie był jakimś wyżyłowanym padłem.
@kuta_senator: 1.6 GDI 135KM raczej problemow nie stwarza, jedyna wada to brak mechanicznej regulacji luzów zaworowych. Ale to szczegół który wcale jego nie dyskwalifikuje widomo ideałów nie ma, świetne auta z naprawdę dobrym wyposażeniem i tanim serwisem. No i jak dla mnie jeden z ładniejszych kompaktów, no i wyposażenie za 50k to raczej juz będzie navi może skóra i reszta bajerów
@AllOver: widziałem tego Fiata i z wyglądu całkiem ok ale jakoś nie przemawia do mnie to auto... Nie wiem czemu, ale wolałbym coś innego. No i 61k to jest jednak te ~10k więcej. Niby nowe więc warto dołożyć, ale nie wiem jak po dłuższym czasie by się ten samochód sprawował.

Bardzo zaciekawiła mnie to co podał @muak47, przeglądam ogłoszenia i do 50k faktycznie da się znaleźć, tylko z tym wyposażeniem