Wpis z mikrobloga

Ehh ludziska, mówię Wam, że szukanie auta w dzisiejszych czasach to przewalon sprawa (jeśli nie kupuje się nowego z salonu)...

Obecnie mam Opel Astra H hatchback 1.6 115 KM (benzyna) ale pora na zmianę, a z racji tego, że przeprowadzam się za niedługo do domu to postanowiłem, że nie będę się martwił iż auto będzie stało pod blokiem bo będę miał garaż.
W związku z tym szukam czegoś w budżecie do 50 tys. zł, auto raczej kompaktowe, głównie do miasta, rzadko na trasę (jak już to raz na jakiś czas na wakacje czy coś), ma być benzyna z silnikiem w miarę dynamicznym ale bez wyczynowej jazdy... Myślałem nad Opel Astra J (roczniki te w miarę ostatnie tego modelu czyli 2012,13,14,15) ale najwięcej jest tego z silnikiem 1.4 140 KM (trochę się boję tego, bo mała pojemność a sporo KM). Co myślicie? Alternatywą jest jeszcze Toyota Auris II ale auto jest średnio o jakieś 15k PLN droższe, więc średnio to alternatywa... Co byście Mirasy polecali do 50k zł?

#motoryzacja #samochody #cokupic #pytanie
  • 36
@kuta_senator: narzekasz na szukanie auta szukając miejskich aut? Ja szukam za podobne pieniądze sportowego samochodu lub e60 z 4.5 litrowym V8, w obu kategoriach jest tragedia zwłaszcza w tej pierwszej bo takie samochody maja zupełnie inną charakterystykę używania zazwyczaj są skatowane lub powypadkowe, jak szukasz auta które nie ma nawet 200 koni to raczej używał go ktoś do przemieszczania się a nie zabawy.
@cup12552: myslalem nad E60 początkowo ale darowałem sobie bo kupno dobrego egzemplarza z przebiegiem do 200 tys. jest dosyć trudne. Niby da się, ale trzeba mieć sporo więcej kasy, no i E60 dużo droższe w utrzymaniu. Ja myślałem nad 3.0 benzyna.

@elzevir: mówisz? Trochę się boję napraw tej skrzyni DSG...
@kuta_senator: czekaj czekaj, tu mówisz astra tam e60, to 2 klasy wyższy samochód. Albo chcesz coś świeżego i mniejszego albo starszy i większy.
Kupując golfa za 50k masz już w miarę świeży rocznik, DSG lubi klęknąć jak jest złe serwisowane lub ma nalatane 500k (oczywiście zdarzają się wyjątki). Generalnie jest to najlepszy automat z jakim miałem do czynienia. Sprawdź sam w dowolnym salonie lub umów się ba oględziny na otomoto. Pomijam
@kuta_senator: te astry 1.4 bardzi solidne silniki z turbem. Do tego posiadaja seryjna fabryczna instalacje gazowa. Ja jak szukalem benzyny pod gaz to patrzylem na volvo (2.4 bez turba), laguna (2.0T 170km) , a6 (2.4 ale tylko do 2006 roku, poznien juz tsi,fsi itp), mondeo mk4 (2.0 140km). Ja akurat szukalem tych aut w kombi i ostatecznie kupilem E91 2.0 150km ;-)