Wpis z mikrobloga

#samochody #audi #mechanikasamochodowa #ekologia #a3

Panowie prosze o porade bo już mnie telepie.... Moja dziewczyna kupiła sobie Audi A3 2016 1.6 TDI (UK) przebieg ok 3k mil. Na poczatku wszystko było okej ale po około miesiącu, dwóch pojawiła się ikonka filtra cząstek stałych na desce rozdzielczej. Sprawdziłem w książce i to właśnie ten filter, zapewne jest zapchany itp. Dziewczyna pojechała do Audi i tam jej powiedzieli, że to nie jest samochód na miasto i że powinna jezdzić nim raz na tydzien 100km za miasto wtf? jak mi to powiedziała myslalem że koles tam jaja sobie z niej robił... tydzien temu czyli ok 3-4 miesiecy od zakupu znowu wyskoczyl ten alert i za chwile kolejny który mowił o tym żeby od razu jechać do warsztatu.... auto straciło moc wiedziałem już ze to znowu zapchany ten #!@#@! filter... W Audi znowu wypalili tą sadze ale powiedzieli ze to juz ostatni raz i nastepnym razem juz trzeba bedzie płacic i najlepiej niech sprzeda samochód bo on nie jest na miasto....? coo mowie? jak płacic jak samochód jest nowy i ma 3 lata fabrycznej gwarancji i jak nie na miasto? czytałem o tym zasranym filtrze i tych nowych technologiach tytpu start stop itp. kpina jakas. wcześniej mieliśmy A3 1.9 tdi z 2006 i nie było nic kompletnie problemów tylko lać i jezdzic a teraz wprowadzaja jakies nowinki bo ekologia bo tamto a przecież chyba lepiej jak mniej jezdze mniej spalin a tu gosciu mi wyjezdza zebym raz na tydzien 100 km za miasto jechał zeby wypalic ta sadze hahah no żart. Pytanie mam takie czy to akurat taki trafiła egzemplarz czy to jest teraz norma? Dziewczyna zrobiła ok. 2k mil i już 2 razy musiała jechać do warsztatu na wypalanie. Jesli chodzi o jej jazde to ma blisko do pracy i nie dużo robi km dziennie no ale bez przesady przeciez to nie powinno miec znaczenia....
johnmorra - #samochody #audi #mechanikasamochodowa #ekologia #a3

Panowie prosze o ...

źródło: comment_MExKbxWBqN8dERab9ifBNxGaW9V5OcnO.jpg

Pobierz
  • 79
@WiewiurPL: bo nie dosc ze benzyna droższa to jeszcze ich na rynku mało.... i tak nie znam sie kompletnie na samochodach ale o to sie rozchodzi ze jak kupowała to sie pytała i gość ja zapewniał ze bedzie zadowolona itp....
@Krzemol: własnie w tym problem ze tutaj po miesiacu juz był problem rozumiem po poł roku czy wiecej ale nie po miesiącu.....

teraz tylko pytanie czy serwis moze odmówić naprawy
@Maciek00001: op nie mieszka w polsce.

a tak zarzuce co znalazłem na necie. Chodzi o UK:

jest jeszcze jeden aspekt. bylem ostatnio na forum Audi i sa na nim obecni przedstawiciele kilku ubezpieczycieli specjalizujacych sie w ofertach lab modyfikowanych aut. okazuje sie, ze odkad weszly w zycie nowe przepisy o DPF i MOT, brak DPF w aucie, ktore go mialo po wyjezdzie z fabryki oznacza, niewaznosc ubezpieczenia. tak wiec ktokolwiek jezdzi
@glutenfree: @Maciek00001: tak jak kolega napisal w UK to nie legalne i od razu trace gwarancje w AUDI poza tym nikt mi tutaj tego nie zrobi a do janusza za miasto nie bede jezdzic bo juz mialem akcje z takimi polaczkami co chca tylko zarobic i #!$%@? klienta
@chaos_n: jezeli ide do salonu samochodowego to oczekuje ze takie informacje dealer mi powie ale niestety nie powiedzial, wiec co dla ciebie moze byc oczywiste dla mnie niestety nie jest. zostala dziewczyna zle poinformowana i jezeli niestety z tym sie nie da nic zrobic trudno....