Wpis z mikrobloga

#samochody #audi #mechanikasamochodowa #ekologia #a3

Panowie prosze o porade bo już mnie telepie.... Moja dziewczyna kupiła sobie Audi A3 2016 1.6 TDI (UK) przebieg ok 3k mil. Na poczatku wszystko było okej ale po około miesiącu, dwóch pojawiła się ikonka filtra cząstek stałych na desce rozdzielczej. Sprawdziłem w książce i to właśnie ten filter, zapewne jest zapchany itp. Dziewczyna pojechała do Audi i tam jej powiedzieli, że to nie jest samochód na miasto i że powinna jezdzić nim raz na tydzien 100km za miasto wtf? jak mi to powiedziała myslalem że koles tam jaja sobie z niej robił... tydzien temu czyli ok 3-4 miesiecy od zakupu znowu wyskoczyl ten alert i za chwile kolejny który mowił o tym żeby od razu jechać do warsztatu.... auto straciło moc wiedziałem już ze to znowu zapchany ten #!@#@! filter... W Audi znowu wypalili tą sadze ale powiedzieli ze to juz ostatni raz i nastepnym razem juz trzeba bedzie płacic i najlepiej niech sprzeda samochód bo on nie jest na miasto....? coo mowie? jak płacic jak samochód jest nowy i ma 3 lata fabrycznej gwarancji i jak nie na miasto? czytałem o tym zasranym filtrze i tych nowych technologiach tytpu start stop itp. kpina jakas. wcześniej mieliśmy A3 1.9 tdi z 2006 i nie było nic kompletnie problemów tylko lać i jezdzic a teraz wprowadzaja jakies nowinki bo ekologia bo tamto a przecież chyba lepiej jak mniej jezdze mniej spalin a tu gosciu mi wyjezdza zebym raz na tydzien 100 km za miasto jechał zeby wypalic ta sadze hahah no żart. Pytanie mam takie czy to akurat taki trafiła egzemplarz czy to jest teraz norma? Dziewczyna zrobiła ok. 2k mil i już 2 razy musiała jechać do warsztatu na wypalanie. Jesli chodzi o jej jazde to ma blisko do pracy i nie dużo robi km dziennie no ale bez przesady przeciez to nie powinno miec znaczenia....
johnmorra - #samochody #audi #mechanikasamochodowa #ekologia #a3

Panowie prosze o ...

źródło: comment_MExKbxWBqN8dERab9ifBNxGaW9V5OcnO.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@johnmorra: chyba największy problem to macie z tym że uparliście się na ten model auta. Albo weźmiecie ze wszystkimi jego wadami, albo znajdziecie odpowiednik u konkurencji. 3 drzwiowe schodzą bo są bardzo niepraktyczne i niewygodne. Chyba że zamierzasz używać auta we 2 wtedy są spoko do jazdy, gorzej jak masz wziąć więcej niż 2 osoby.
  • Odpowiedz
@johnmorra: skoro kupujesz auto to poswiec troche cxasu na znalezienie informacji nt. Jego eksploatacji, za ten czas postu z bolem dupy na mirko znalazbys informacje ze do miasta kupuje sie benzyne, ale lepiej byc ignorantem
  • Odpowiedz
  • 0
@johnmorra nie daj się zdołować tej bandzie baranów. Zacznijcie po prostu eksploatować to auto intensywniej, np. zróbcie sobie jakiś weekendowy wypad do innego miasta i przeciągnijcie go po autostradzie, choćby raz w miesiącu. Na pewno pomoże również przeciąganie auta na wyższych obrotach.
  • Odpowiedz
@Damianix125: ale #!$%@? i bol dupy. Zdecydowanie zgadzam sie z opem. #!$%@? hajsik na auto u dilera wiec jakiego #!$%@? ma sidziec na jakis forach fanatykow VAG? Ostatnio kupilem samochod, ktory wpadl mi w oko podczas ogladania innego modelu. Ot ladny byl i sobie kupilem po ogledzinach typu zawieszenie, silnik itp. Ja #!$%@? ludzie, nie kazdy ma czas trzepac internety, fora itp xd jestescie uposledzeni przez tych januszowatych handlarzy w Polsce
  • Odpowiedz
@ImCandy: Nie mam żadnego bólu dupy. Nie każe mu siedzieć na forach fanatyków VAG tylko przeczytać jakieś recenzję auta, zainteresować się czym się różni benzyna od diesla i mieć jako tako o tym pojęcie, a nie wierzyć gościowi który ma prowizję od sprzedanego auta xD
  • Odpowiedz
@Damianix125: no bez jaj. To z kazdym przedmiotem musialbym tak robic; o nowy czajnik? Poczytam o tym jaka grzalka, czy na codzinne parzenie czy moze na weekendowe tylko. O gazowy, o elektryczny. Musialbym byc fanatykiem wszystkiego w swoim zyciu wedlug takiego myslenia. Niektorzy nie maja czasu lub checi sie na wszystkim znac. Po to jest ten sprzedaca zeby ci dostarczyc informacji. Skoro jest niekompetentny tzn ze nie powinien siedziec w salonie
  • Odpowiedz
@johnmorra: czyli dobrze robię, omijając grupę VW, same kłamstwa - od ich strony, przez spalanie po co2. Najłatwiej się szuka problemów jak wystąpią, przed nie wiesz nawet co cię czeka - bo nikt o tym nigdzie nie pisze. Jak ktoś wyżej radził, zabierz go po prostu raz w miesiącu na jakąś trasę i powinno się przepalić, bez sprawiania jakiś problemów.
  • Odpowiedz
@johnmorra: Poszukaj może jakoś da się dochodzić swoich praw w UK. Bo w polsce (jak w chlewie) pokazywali nawet w TV ludzi, którzy mieli problemy z tymi filtrami w mieście ale dealerzy mieli ich gdzieś.
  • Odpowiedz