Wpis z mikrobloga

@k1fl0w widziałem przed chwilą wiadomości w TV na info bodajże, już jest linia ciągła, przerywana nagle z dupy zaczyna się przy skrzyżowaniu jak zaczynają wyprzedzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Teofil55: skręcający nie ma obowiązku upewniać sie czy ktos go wyprzedza. Nie można wyprzedzać skręcającego w lewo z lewej. Nawet kiedyś robiłem na ten temat wpis na mirko z odwołaniem sie do orzecznictwa w tym zakresie.
  • Odpowiedz
@mrbarry: Mnie instruktor uczył by zawsze, ale to zawsze przy skręcaniu w lewo spojrzeć jednak w lusterko gdyż nawet jak ktoś będzie wyprzedzał na zakazie to on dostanie tylko mandat za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, a ja za wymuszenie pierwszeństwa które doprowadziło do kolizji (skutkowe). Jak widać - mam szczęście, że mnie nauczono tej zasady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przy skręcaniu w lewo spojrzeć jednak w lusterko

@piker: znam tę zasadę i często skręcając w lewo patrzę w lusterko. Jednak tak jak wyżej napisałem całej winy za kolizję nie wziąłbym na siebie, pomimo że to ja wykonałem manewr zmiany pasa ruchu. Sprawę oddałbym do sądu i niech sąd decyduje.

a ja za wymuszenie pierwszeństwa które doprowadziło do kolizji (skutkowe).

Dosyć głośna sprawa, podobna do tej, polecam lekturę http://aktualnosci.zambrow.org/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=15997
mrbarry - > przy skręcaniu w lewo spojrzeć jednak w lusterko
@piker: znam tę zasadę ...
  • Odpowiedz
@piker: znam tę zasadę i często skręcając w lewo patrzę w lusterko. Jednak tak jak wyżej napisałem całej winy za kolizję nie wziąłbym na siebie, pomimo że to ja wykonałem manewr zmiany pasa ruchu. Sprawę oddałbym do sądu i niech sąd decyduje.


@mrbarry: No i to jest jedyne rozwiązanie, chociaż IMO kierowca Seicento ma małe szanse, w Polsce olewa się kto złamał wszystkie przepisy a kara tylko tego, co do
  • Odpowiedz
  • 0
@Tarec sprawa nie jest prosta bo to czy jest zabronione w kwestii stwierdzenia winy nie musi mieć żadnego znaczenia. Prosty przykład, jeżeli jedziesz po 1 pasmowej drodze i po prawej masz dość szeroką ścieżkę rowerowa to jeżeli otworzysz drzwi i walnie w nie jakiś skuter lub smart, który ewidentnie złamał przepisy, to wina jest Twoja ponieważ nie upewniles się czy nic nie jedzie. On złamał przepis wjazdu na ścieżkę rowerowa, a Ty
  • Odpowiedz
@frotek: Ja nie twierdzę, że wina zawsze leży po jednej stronie, ja kto się na wykopie przyjęło robić. Wiem, że gdy obie strony łamią przepisy, to nie ma jednego sprawcy. Twierdzę tylko, że ta jedna kwestia absolutnie nie podlega wątpliwościom - kierowca skręcający w lewo z włączonym kierunkowskazem na skrzyżowaniu NIE jest sprawcą kolizji z wyprzedzającym go z lewej strony pojazdem, niezależnie od tego jaka linia tam widnieje. Nie ma żadnego
  • Odpowiedz
@mojwa: @mrbarry: To już nie ma żadnego znaczenia. Dzieciaka przycisnęli i się przyznał (samo postawienie zarzutów w kilkanaście godzin to jest śmiech na sali), więc jest winny. Kozioł ofiarny gotowy.
  • Odpowiedz
Mam pytanie do tych co uważają, że w takiej sytuacji winnym kolizji jest zawsze skrecajacy w lewo bo to on niby wymusił pierwszeństwo. Czy wg was wyprzedzając na skrzyżowaniu na podwójnej ciągłej ma pierwszeństwo nad skrecajacym prawidłowo samochodem?
  • Odpowiedz