Wpis z mikrobloga

Murki z #finanse #biznes #wlasnafirma #wlasnadzialalnosc
Brał ktoś z was kredyt na firmę? Jak to z tym oprocentowaniem? W banku jedynie możliwe takie kredyty czy jakiś urząd pracy nie wiem? Nie chce tutaj rozmawiać o dotacjach z Unii bo to inna bajka.
Mam pomysł na biznes tylko brak środków.
Rozchodzi mi się tutaj o kwote 150-200tys
Cytuję:

IDEA Bank – kredyt na Start

Jedyny na rynku kredyt gotówkowy ze wsparciem rządowym. Kredyt możesz przeznaczyć na dowolny cel, w tym na działalność gospodarczą. Szybka wstępną decyzja kredytowa (od razu po złożeniu wniosku online). Kwota kredytu do 350 000 zł . Bank nie zażąda od Ciebie zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS-u.
Oprocentowanie – od 3,79%
Prowizja – uzależniona od wariantu (porównując z ofertami innych banków 3-15%)
Nie wiem z której strony gryźć ten temat.
Wszystko fajnie wygląda na reklamie a jak przychodzi do spłaty to rozczarowanie. To oprocentowanie podają w skali miesiąca? Roku? Czy zależy od banku?
#pytaniedoeksperta
  • 9
@Rezonator: Niestety, ale @alfa87 ma rację. Z kredytami na start jest kiepsko i jeśli nie jesteś wykazać konkretnego zabezpieczenia, to o kasie można zapomnieć, tym bardziej, że Twoja kwota jest naprawdę spora. Sam prowadzę działalność od roku i wiem, że żaden bank niestety nie udzieli kredytu młodej firmie, która nie ma żadnych dochodów. Na plus mogłaby tutaj działać pozytywna historia kredytowa, ale to też po min. 12 miesiącach prowadzenia firmy.
@Rezonator: Na start u siebie potrzebowalem troche gotowki na obrot poszedlem do Idea i dupa. Mnostwo obostrzen, warunki jakies dziwne. W ogole dla mnie idea to troche jak jakis parabank. Najlepiej przebujac sie te dwa lata wtedy otwieraja sie drzwi do prawie wszystkich produktow finansowych. Ja tak zrobilem i moglem w koncu wybierac w normalnych ofetrach.