Wpis z mikrobloga

@Dolan: jak będziesz miał jakieś pytania/wątpliwości pisz śmiało w komentarzach pod tekstami. Postaram się na bieżąco odpowiadać.
Zapraszam też do grupy: stormit.pl/grupa/
tam komunikacja powinna być jeszcze łatwiejsza.
@StormITpl: super, chętnie zobaczyłbym coś więcej o rodzajach klas (abstrakcyjne, anonimowe) polimorfizmie, dziedziczeniu, implementacji, metodach, konstruktorach itp. Ale rozumiem że to dopiero część kursu więc wszystkiego nie ma od razu.
Przydałoby się też zmienne rozszerzyć o to czym są instance variables i te wewnątrz klasy bo to podstawa również imo, mimo że dla większości oczywista.
@dzeksondzekson: jasne, dzięki za uwagi.
Szkice materiałów mam już do tego przygotowane ale dopracowanie tekstu żeby wrzucić to szerszej publice zajmuje chwilę czasu.
Wszystko to co wymieniłeś czeka już w "kolejce".
Twardo trzymam się postanowienia, że przynajmniej raz w tygodniu pojawi się nowy tekst.
@StormITpl: no i choćby do tego singletona bym dodał jakiś realny use-case, bo tak to każdy mniej-więcej wie, że są wzorce i czasem ma intuicję o co chodzi, ale z realnymi zastosowaniami jest problem. Choćby przykład z jakiegoś popularnego frameworka jak to rozwiązano i dlaczego.
klasy osłonowe

(,)

Nie miałem pojęcia, co to, dopóki nie przeczytałem treści. Teraz zagadka - ile czasu zajmie znalezienie zasad autoboxingu komuś, kto będzie googlował za 'klasami osłonowymi'. Rozumiem ideę robienia kursu po polsku, ale niestety w tym środowisku uczenie się wyłącznie polskich nazw to robienie sobie pod górkę już na starcie.


@StormITpl:
@nachteil: zgadzam się z tym, ale uwierz mi, że decydując się pisać po polsku na temat tak specjalistyczny, jak programowanie ciężko to obejść.
Wielokrotnie brakowało mi słów na niektóre zagadnienia, żeby to opisać po polsku.
Staram się wtedy w nawiasie podawać alternatywną nazwę.
No niestety coś za coś.
W tym konkretnym przypadku dopiszę brakujące zwroty.