Wpis z mikrobloga

@StormITpl: dodaj praktyczne zadania jak będą trudniejsze zagadnienia. Najlepiej po temacie dać proste zadanie i odpowiedź w spoilerze, czy coś takiego.

Jest okej, ale mały szczegół - jest kilka rzeczy, które w designie strony mi się nie podobają. Generalnie jest w porządku - prosty, wordpressowy.

Nie chcę wyjść na malkontenta, ale dam sugestię - po przejściu do artykułu usuń ten cały bar z logo, który przenosi do home. Wrzuć go do
  • Odpowiedz
@StormITpl: Mimo, że miałem tylko podstawy programowania to jednak według mnie lepiej, żebyś dodawał od razu w nawiasie angielskie nazwy, np. zmiennych, żebym nie musiał się zastanawiać skąd akurat nazwa zmienna nazywa się int, bo jeśli nie wiem, że to od integer, to muszę to zapamiętaćm a tak jak przeczytam to będzie mi się to kojarzyło z angielską nazwą co ułatwi nauke.
  • Odpowiedz
@fucipovon: Ktoś kto będzie czytał taki kurs zapewne nie ma totalnie pojęcia o programowaniu, więc wplatanie w to wzorców projektowych, tylko zrobi zamęt w głowie. IMO wzorce projektowe na tym etapie pozostawią więcej pytań, niż odpowiedzi. Chyba, że masz na myśli, jakąś malutką dygresję przy okazji OOP, że jest takie coś jak wzorzec projektowy i one ułatwiają tworzenie elastycznych i łatwych do zrozumienia architektur, które można prosto testować itp

@StormITpl:
  • Odpowiedz
@kezc: i tak czasem bywa ;)
Nie traktowałbym jednak tego jako normę. Raczej staram się tego unikać na korzyść cytatów kodu, ale czasem screeny też się dobrze spisują.
  • Odpowiedz