Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Oglądałem przed chwilą na #tvp2 program o reporterach #magazynekspresureporterow i różnych reportażach. Pomiając to jakie to bezprawie jest w Polsce jak kolesiowi wbili się na działkę bez zezwolenia żeby robić pracę przy nielegalnie postawionym słupie, to chcę poruszyć jeden temat:

KUPNO MIESZKANIA...

Ja z moją żoną od dawna oszczędzamy na mieszkanie. Planujemy na przyszły rok zakupić jakieś lokum z pomocą teściów i rodziców - bez kredytów, a rodziców i teściów jakoś to spłacimy sami :P

Chodzi o to, że boimy się delikatnie mówiąc "W naszym Państwie prawa" zostać wyrolowanym bez mydła... Był reportaż o tym jak oszuści deweloperzy majacy sprzedali tę samą nieruchomość kilku osobom wielokrotnie, księgi wieczyste w sądzie były zfałszowane tak samo jak akty notarialne, a prokuratura umorzała sprawę o oszustwo. Jeden wielki układ zamknięty.

I jak z czymś takim walczyć??? Jak się zabezpieczyć by ciężko zarobione pieniądze nie zostały ukradzione przez oszukańczych skur*****?

Wiadomo że trzeba sprawdzić akt notarialny, księgi wieczyste, a najlepiej dla świętego spokoju wynająć pomoc prawniczą która za 1-2 tys zł pomoże nam dokonać aktu kupna zakupu mieszkania i dokładnie sprawdzi stan legalności danej nieruchomości... ale przecież na takich oszustów to chyba nie ma bata jak działaja takie układy...

Może trochę panikuję bo planujemy kupić nieruchomość w Poznaniu a to w końcu duże miasto, a w reportażu było jakieś zadupie... ale mimo wszystko że coś takiego dzieje się w naszym państwie to niebywałe... masakra...

W ogole to czesto ogladam te programy w TV o problemach ludzkich gdzie dziennikarze robia reportaze o roznych absurdach w naszym kraju i to jest paranoja!!!

#prawo #nieruchomosci #magazynekspresureporterow #polskarzeczywistosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Oglądałem przed chwilą na #tvp2 pro...

źródło: comment_uwhaYYtAFicMi3bm3qsLh7NlXnYIIcQL.jpg

Pobierz
  • 11
@Gacrux przeczyyanie jednej ustawy mu nic nie da bo prawo to system naczyn połączonych. Mimo tego, ze temat dotyczy mieszkania od dewelopera to stosowany będzie jeszcze szereg innych przepisów, ktore trzeba razem połączyć i dokonać ich wykladni, wiedzieć które sa imperatywne, a które semidyspozytywne.
Dla człowieka niezwiązanego z tematem jedyne rozsądne wyjście to zatrudnić prawnika zajmującego sie tego typu sprawami, ktory zadba o wszystko