Wpis z mikrobloga

@krzyskle: Jak rozumiesz wielokrotnego użycia? Po rozpakowaniu już nie można go przechowywać. Z tym praniem to też chyba wątpliwe, mycie warstwy zewnętrznej i owszem ale wkładki węglowe nie wytrzymały by tej próby. W stanie magazynowym muszą być hermetycznie zamknięte. Stare OP1 można było używać zgodnie z przeznaczeniem tak długo jak długo wytrzymywała guma. O ile dobrze pamiętam to rotowało się je co 15 lat.
@krzyskle: Wejście do komory dekontaminacyjnej (tzw prysznic) to już powoduje że FOO nadaje się do wyrzucenia. Natomiast mycie zewnętrzne po zabrudzeniu fizycznym (błoto?) tak jak w wiki - do 30 dni i kilkukrotnie. OP1 było odzieżą izolującą nie wchodzącą w żadne reakcje z chemią. Nie próbuje mówić że OP1 było w czymkolwiek lepsze. Tak jak powiedziałem, to tylko kwestia logistyczno-szkoleniowa. Tak przy okazji FOO cholernie brudzi wewnątrz ( ͡° ͜
@krzyskle: Byłem odpowiedzialny za sprzęt inż i pchem w dużej jednostce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już pod kapeluszem. FOO i MP5 mieliśmy już na wyposażeniu. Sam jestem ciekaw jak sprawuje się MP5