Wpis z mikrobloga

bo lekarz leży plackiem przed klechą, kpina


@DJtomex: ale swoje projekcje zachowaj dla siebie. jako adwokat nie chciał bym bronić z urzędu np gwałciciela czy dzieciobójcę i tez mam do tego prawo.
przy tzw. klauzuli sumienia jest zastrzeżenie o którym wspomniałem powyżej i wypadku jej niedopełnienia lekarz ponosi stosowne konsekwencje.

raz jeszcze powtarzam- szpital to nie sklep, a lekarz to nie kasjer, żeby pacjent ordynował mu co chce i co mu
@Xalimer: Oczywiście. Fundujemy takiej kobiecie podwójną traumę.
Pierwsza wynika z faktu, że została zgwałcona, a druga wiąże się z zabiciem własnego dziecka. Gwałt jest przestępstwem. Jednym z najgorszych i najbardziej ohydnych. Ale taka magiczna tableteczka nie załatwia sprawy, albo załatwia ją wyłącznie pozornie.
Feministki i cała reszta tych krwawych harpi poddają się łyżeczkowaniu mózgu, zaraz po przejściu na stronę wojującego feminizmu.
Bo może powiedzieć "nie wiem".


@Wujek_Mietek: nie może. a jak powie niech szykuje dupsko na odpowiedzialność dyscyplinarna i kontraktową, a w niektórych przypadkach i karną.

a dlaczego zazwyczaj nie szykuje? bo pacjent zazwyczaj nie wie, ze ma jakieś uprawnienia, tylko kuli uszy i do widzenia.
odmowa świadczenia medycznego następuje tylko w wyjątkowych okolicznościach, które powinny zostać odnotowane w dokumentacji medycznej, wraz z uzasadnieniem i rozwiązaniem kwestii.

to dokładnie tak jakby policjant