Wpis z mikrobloga

@jokefake: To może rząd by zaczął to wyraźnie mówić w TV? Ja pamiętam artykuły i było właśnie tłumaczenie lekarzy, że oni nie mogą wskazać, bo nie ma rejestru. Poza tym czy któryś lekarz został za to skazany, czy to martwe prawo, jak z odpowiedzialnością urzędnika za szkody?
  • Odpowiedz
To może rząd by zaczął to wyraźnie mówić w TV?


@Wujek_Mietek: od 2009 działa rzecznik praw pacjenta wraz ze swoim biurem.
pacjenci są zasypywani ulotkami i plakatami w przychodniach informujących chociażby o darmowej infolinii gdzie można zgłosić problem/zadać dowolne pytanie o interpretacje przepisu dot. uprawnień pacjenta, każda z placówek nich ma obowiązek udostępnić pacjentom ustawę o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta, co więcej w coraz to większej liczbie placówek znajdują
jokefake - > To może rząd by zaczął to wyraźnie mówić w TV?

@Wujek_Mietek: od 2009...

źródło: comment_MXxDybol9Iz8eFqMYUdnYjR2DWJBmqDN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
pacjenci są zasypywani ulotkami i plakatami w przychodniach informujących chociażby o darmowej infolinii gdzie można zgłosić problem


@jokefake: Przez kilka lat chodziłem bardzo dużo do lekarza i jakoś pierwsze słyszę. Nawet na wykopie pisali, że można się zgłosić do bodajże naczelnej izby lekarskiej. Ogólnie od ukończenia 18 roku życia przez okres studiów NFZ wg Ewuś wydał na mnie jakieś 20 tysięcy złotych.

NIGDY nie dostałem żadnej ulotki. Lekarz, który robił 3
  • Odpowiedz
Wczoraj Jarosław Kaczyński zadeklarował z dumą, że on i jego koledzy z PiS są »ludzkimi panami«. (...)

Nasze życie, nasza przyszłość nie może zależeć od kaprysów ani ludzkich, ani tym bardziej nieludzkich panów".


@BojWhucie: Kolejne forsowanie nowego "gorszego sortu"? I jak tu można poważnie traktować ludzi, którzy tworzą takie złośliwe aluzje bazując na wyrwanych z kontekstu wypowiedzi?

http://jasonhunt.pl/kaczynski-jestesmy-panami-nie-to-kolejna-bzdura-na-ktora-dales-sie-nabrac/
  • Odpowiedz
Przez kilka lat chodziłem bardzo dużo do lekarza i jakoś pierwsze słyszę

jak będziesz następnym razem to przyjrzyj sie gazetkom ściennym, ew stolikom w poczekalni.

Lekarz, który robił 3 minutowe wizyty i jawnie mówił "dam skierowanie, jak pan przyjdzie do mnie prywatnie" tak się bał, że jak w przychodni przyszła kobieta i powiedziała paniom, że chce złożyć skargę to od razu" na iksińskiego?". Totalna wylewka.


@Wujek_Mietek: mhm, a dlaczego nie zgłosiłeś
  • Odpowiedz
jak będziesz następnym razem to przyjrzyj sie gazetkom ściennym, ew stolikom w poczekalni.


@jokefake: Jak się czeka godzinę-dwie, to się patrzy. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Za to profilaktyki nowotworów, cukrzycy i nadciśnienia jak najbardziej.

mhm, a dlaczego nie zgłosiłeś tego do nfz? do kierownictwa placówki? koniec końców nie wiesz jak potoczyła się sprawa kobiety która skarżyła usługi lekarza. a zaufaj mi, że lekarze przed niczym tak nie trą dupami, jak
  • Odpowiedz
Lekarz w prywatnej powinien móc sobie ustalać zasady świadczenia usług jakie chce, byleby informował o tym - wtedy klienci pójdą do tego lekarza, który im najbardziej odpowiada.


@ration: ale jakie problemy będzie wtedy rozwiązywała lewica?
@mihaubiauek: pigułka tak, ale pod nadzorem lekarza. Chyba, że wszystkie leki robimy dostępne bez recepty, wtedy czemu nie.
  • Odpowiedz
Lekarz w prywatnej powinien móc


@ration: A nie może? (serio pytam, odnoszę wrażenie, że zawsze w domyśle mowa była o publicznej służbie zdrowia)

byleby informował o tym


@ration: Przychodzi baba do lekarza.
-Chcę receptę na pigułkę.
-Nie wypiszę tego pani.
-Aha, to do widzenia.
-Do widzenia.

W czym masz problem?
  • Odpowiedz
@mrocznaszyszka

ale jakie problemy będzie wtedy rozwiązywała lewica?


Nie wiem, ja mam lewicowo-prawicowe poglądy, a jednym z tych "prawicowych" (czy "wolnościowych") jest właśnie to, że relacje między ludźmi powinny być generalnie dobrowolne, czyli:

- Gdy dwoje ludzi chce wejść w jakiś dobrowolny układ (vide: Uber), to urzędnik nie powinien tego zakazywać

- Gdy jedno z dwojga ludzi nie chce wchodzić w jakiś układ (tort na ślub, aborcja), to urzędnik nie powinien do
  • Odpowiedz
@pk347: a najlepsze, że pewien Żyd z Nazaretu stwierdził, że jak jesteś na kogoś obrażony to nie możesz nawet się modlić - z automatu zawiesza Ci się Chrześcijaństwo do czasu pojednania. Tylko katolom wmówiono, że "tak głosi pismo święte, ono jest niepojęte i niepojęty dla wszystkich ms sens" i czytać biblie można dopiero po skończeniu teologii, inaczej się nie zrozumie prosto wyłożonych zasad w ewangelii: "skończ p***lić jak mnie szanujesz i
  • Odpowiedz
@Xalimer: czego wymagasz od fanatycznego katola? Miłości do bliźniego? Szacunku do Jezusa? Jeśli Jezus wiedział, co uczynią z jego nauki, to zapewne powiedział Judaszowi "zaprawdę powiadam Ci, weź do powieszenia się gruby sznurek, bo ja po tobie":)
  • Odpowiedz
W publicznej natomiast (...) dopuszczam


@ration: A ja nie. Płacę - wymagam. Przedpłacone, przepłacone nie z mojej woli, ale zapłacone.

Socjalizm kreuje problemy nieznane w innych ustrojach (nawet nie tyle co lekarz opłacany ze środków publicznych, ale dopłacanie do leków i recepty na nie, a recepty na środki nierefundowane to już kompletny śmiech na sali i traktowanie człowieka jak bydło).

może poza tym, żeby poinformował za wczasu


@ration: Może, nie
  • Odpowiedz
@Gwynblade: stulejka w tobie mocna. Dla reszty ignorantów i dla ciebie tez - ta tabletka to nie jest cud lek ktory sprawia ze gdy ktos zaleje laske to stanie sie swiatlo i nie ma problemu. Ta tabletka dziala najlepiej w ciagu pierwszych 6-12 godzin - i wtedy tez ma najwieksze szanse na zadzialanie. Jak myslisz ile takiej lasce zajmie czasu zdobycie jej gdy ktos ja zaleje/zgwalci w sobote/niedziele? Jak to bywa
  • Odpowiedz