Wpis z mikrobloga

Spokojne osiedle gdzieś na Śląsk. Niedzielny poranek.

Ciszę przerywa pisk opon i zgrzyt zginanej karoserii. Chwilę potem słychać wrzask.

- jak jedziesz kretynie, powinieneś uważać, ja jestem matką z dzieckiem w samochodzie!!!!!

Pani wymusiła pierwszeństwo, skręcając w lewo i wyjeżdżając tym samym z parkingu i jeszcze pretensje :D

#logikarozowychpaskow #odpieluszkowezapaleniemozgu #heheszki
  • 18
@Triplesix: A co się stanie, jeżeli zwolnisz przed przejściem dla pieszych? Korona z głowy spadnie?

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.


Żeby nie było, zachowanie tej kobiety jest karygodne i nie da się w żaden sposób usprawiedliwić, ale na tobie spoczywa obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, jej wyrazem na pewno nie jest jechanie przez przejście dla
Fidelis - @Triplesix: A co się stanie, jeżeli zwolnisz przed przejściem dla pieszych?...

źródło: comment_3bHttkxotFnDP8GyMWcpWdzmPJ1qch6V.jpg

Pobierz
@Fidelis: masz prawo jazdy? Przejścia w mieście są co chwilę, nie da się tak jeździć. Wbrew wrażeniu które najwyraźniej odniosłeś, uwaga i uprzejmość na drodze są dla mnie bardzo ważne, na przykład przepuszczam ludzi na pasach w 99 przypadkach na 100. Jest jednak granica między byciem uprzejmym a usprawiedliwianiem czyjegoś debilizmu argumentami typu "mogłeś przecież zwolnić". Gdyby babsko chociaż wylazło na przejście a nie sporo przed nim na środek skrzyżowania, to
@Triplesix: Tak jak mówiłem, nie zamierzam usprawiedliwiać zachowania tej kobiety, nie o to chodzi. Rzecz w tym, że pieszymi są wszyscy i nie potrzeba do tego uprawnień, więc są nimi także dzieci, osoby niezrównoważone, niepełnosprawni itd, czyli takie, które dopuszczają się zachowań często nieprzemyślanych, nieracjonalnych, niebezpiecznych. Natomiast kierowcy to co do zasady wyłącznie osoby zdrowe psychicznie i fizycznie, które udowodniły swoje umiejętności i zdobyły uprawnienia. Dlatego to na nich spoczywa obowiązek
@Fidelis: No wykres daje do myślenia ale stwierdzenie że to w rekach kierowców spoczywa bezpieczeństwo pieszych to już trochę nadużycie. Są przypadki, że pieszy nawet nie raczy się zorientować przechodząc przez jezdnię, czy coś nie nadjeżdża albo jest zapatrzony w telefon. I ja niby jako kierowca, w takich przypadkach, mam brać odpowiedzialność i może w moich rękach jest wtedy bezpieczeństwo pieszego. No nie wydaje mię się. Gdyby każdy uczestnik ruchu zachowywał
@kontonr77: Widzisz kogoś czekającego przy pasach to zwalniasz a i często przepuszczasz. Jeśli przejeżdżasz na pełnej i krzyczysz "Stój se frajerze" to wiedz że źle to robisz.

Polecam pojechać samochodem na wakacje do bardziej cywilizowanych krajów. Aż człowiek nie może się nadziwić ile to kultury może być na drodze.