Wpis z mikrobloga

No elo Mirki. 1 dzień w Norway za mną to może trochę opowiem jak to wygląda. Zatrzymałem się u siostry(z tego względu mam też trochę łatwiej ) i wiadomo wczoraj jakiś luźny dzień a dzisiaj jakieś małe zakupy w Szwecji bo mieliśmy tam 600km. W Szwecji ceny jak w Polsce a zarobki o wiele lepsze, tam to dopiero żyją jak królowie, życzę żeby tak każdy miał w PL. No ale jednak lepiej chyba pracować w Norwegii bo kasa trochę lepsza, mimo droższych cen.
Potem szybki powrót do domu, jakaś kolacja i zaraz idę spać. Jutro jadę 600km do Stavanger, tam załatwiam numer personalny i dalej to już tylko praca u znajomego siostry na wyburzeniach. W sumie wydaje się spoko praca bo 176NOK /h + codziennie dieta 136NOK a jak wiadomo to każdy lubi coś #!$%@?ć. Nie nastawiam się na nie wiadomo co ale pewnie jak zobaczę wypłatę to wszystko zmieni się o 360stopni XD Jest to jedna z większych firm zajmująca się tego typu rzeczami w Norwegii i ogólnie mają też oddziały w Oslo, Bergen i kilku mniejszych miastach. W razie co jak by to kogoś interesowało to będę się starał informować na bieżąco w tagu #spermionorwegia
Pozdro.

#norwegia #podroze #pracbaza #emigracja #pieniadze
  • 21
@frems No to takie trochę #pdk z tym 360. Wiesz, sam nie wiem jak to będzie. Chcę zobaczyć jak to będzie wyglądało bo na prawdę zapowiada się super. Mam kilka celów do których będzie potrzebna gotówka a wiadomo że tutaj trochę łatwiej to zrobić ale wszystko wyjdzie w praniu. Na razie nie mogę tego sprecyzować.
@Spermion ile mniej więcej będziesz miał na miesiąc pln? Rozumiem że narazie u Siostry będziesz mieszkał a później ile wynajem np. Kawalerki? Znasz norweski?
@frems
Siostre może będę widział w weekendy. Ogólnie to będzie delegacja i fajnie się trafiło bo będę się przejmował tylko wyżywieniem i podstawowymi zachciankami. Mieszkanie mam załatwione przez firmę z tego względu że właśnie delegacja. Raczej nie chciało by mi się codziennie robić tych 600km zwłaszcza że auto zostało w PL. Z mieszkaniami na razie się nie orientowałem, postaram się skupić na pracy. Norweskiego nie znam ale raczej można się z każdym
@pawlo896
Wiadomo że nie wszystkie produkty są w podobnych cenach ale bardzo dużo. Zwłaszcza ceny ubrań w sieciówkach mnie zaskoczyły. Jakieś płaszcze, bluzy, spodnie, swetry i koszulki to są nieporównywalnie taniej a przy tamtych zarobkach to grosze. W marketach też da się tanio znaleźć produkty spożywcze. Oczywiście mowa tu o Szwecji a byłem tam pierwszy raz( dlatego tam ceny mnie zaskoczyły). W Norwegii już jest drożej ale jeżeli ktoś zarabia tutaj kasę
@Spermion: Z tymi spożywczymi bym uważał. Jeśli chodzi o ubrania, sprzęt to ceny są porównywalne, ale jedzenie jest drogie. Tylko produkty niezdatne do jedzenia są tańsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byłem, widziałem i zależy do jakiego sklepu trafisz.
No i nie takie grosze. Zarabiają więcej, ale jak tam mieszkasz (mieszkałem jakiś czas w Szwecji) to praktycznie jest to samo co w Polsce tylko mogą sobie pozwolić na
@Spermion: I jak się do takiej pracy zakręcić bez znajomości? xD Ja 3 miesiące w Norge siedziałem i roboty nie znalazłem :( ... teraz UK, całkiem spoko robota, odpowiedzialne stanowisko itp, ale jak bym miał okazję wybyć nawet do gównoroboty do norge to bym to zrobił.
@Spermion: cos mi sie wydaje, ze przeliczajac na zlotowki zapomniales odliczyc podatek z pensji w koronach. Na oko przy 175 kr/h na konto dostaniesz jakies 21 tys nok.

@frems 176 nok to sa okolice pensji minimalnej w regulowanych zawodach.