Wpis z mikrobloga

Co drzewo widziało?
- znacznik żółty - drzewo ma parę lat a tu takie wydarzenie rok 1918 Polska odzyskała niepodległość,
- znacznik czarny - koniec wolności rok 1939 wybuch II wojny światowej,
- znacznik czerwony - rok 1945 zakończenie wojny,
- znacznik niebieski - rok 1978 Karol Wojtyła zostaje papieżem,
- znacznik zielony - obrady okrągłego stołu rok 1989,
- znacznik biały - rok 2000
- ostatni krąg - Jan Szyszko, kat polskiej przyrody zostaje ministrem, drzewo zostaje ścięte bo rosło na prywatnej działce

#ciekawostki #oswiadczenie #lasy #szyszko #historia
Pobierz
źródło: comment_CmzNIrj2DH7UCXmqtGIeEDW1jY11htGA.jpg
  • 256
@wrrior: Nie są dowolne, a jednak niszczy się 100 razy więcej zieleni niż u Janusza, który ścina stare drzewo, bo przy wietrze rozwali mu samochód lub dach. U mnie kilka miesięcy się prosiło urzędasów o pozwolenie na wycięcie, a jak przyszła powódź i drzewa leciały z terenem to nie nadążali wycinać, żeby się dalej nie osuwało lub kogoś nie zabiło.
@zielonymariuszek: @wrrior: no i też mnie to strasznie bolało. Tylko teraz mnie boli bardziej, bo oprócz balkonu sąsiada na odległość ręki będziemy żyć w betonowej dżungli. Uważam, że każdy powinien móc robić co chce na swojej działce, ale dopóki nie robi to krzywdy innym, bo niestety wszyscy żyjemy w tej przestrzeni i wszyscy ponosimy konsekwencje czyjegoś "wolnoć Tomku w swoim domku" :/
@wrrior: chyba nie miałeś nigdy z tym do czynienia. Za wycięcie krzaków który urosły do tego stopnia, że były to juz praktycznie drzewa musiałem zapłacić. A czekanie na pozwolenie i zwlekanie urzędników było równie uporczywe. Czasy dawania w łapę sie skończyły a urzędasy dalej chyba na to liczą.
@cadcadcad: > Do ustawodawców i rady miasta
Przepraszam, ale dopiero się dzisiaj zorientowałeś, że nikt się nie troszczy o Twój komfort życia

A o czymś takim jak rada miasta / rada gminy słyszałeś? O czymś takim jak podatki słyszałeś? Ja im płacę żeby się o niego troszczyli

38% z kwoty Twojego podatku dochodowego, które jest przekazywane do Rady Gminy jest wydawane na funkcjonowanie infrastruktury gminnej, czyli należącej do danej jednostki
ehhhh polskie fora wykop. peeel przestańcie się pruć do siebie - dochodzi się do jednego clue: jednego boli wycięcie drzewa a drugi ma to w chju, ale wy będziecie dalej kręcić tę karuzelę i próbować #!$%@?ć swoje zdanie na siłę

solidna argumentacja swoich poglądów na portalu wykop. pl okraszona wstawkami 'Jan Szyszko wycinal małe drzewa i '#!$%@? na wieś'

XD. nmwnż.
Twój jest najwyżej ten balkon i do niego masz prawo. Skoro kupiłeś mieszkanie ze względu na drzewa, które nie stały na Twojej posesji to gratuluję logicznego myślenia.


@raszpon: No tak, ale ze mnie idiota, przy kupowaniu mieszkania miałem czelność brać pod uwagę widok, nasłoneczenienie i zieleń w pobliżu, co za bezużyteczne czynniki w ogóle nie mające wpływu na wartość danego mieszkania.
Twój jest najwyżej ten balkon i do niego masz prawo. Skoro kupiłeś mieszkanie ze względu na drzewa, które nie stały na Twojej posesji to gratuluję logicznego myślenia.

@raszpon: No tak, ale ze mnie idiota, przy kupowaniu mieszkania miałem czelność brać pod uwagę widok, nasłoneczenienie i zieleń w pobliżu, co za bezużyteczne czynniki w ogóle nie mające wpływu na wartość danego mieszkania.


@cadcadcad: aha, czyli jednak chodzi o kasę :)
@raszpon: nie, miałem na myśli wartość użytkową, ale o kasę też chodzi. I tak, dorośli ludzie jak kupują za kilkaset tysięcy złotych mieszkanie to patrzą na warunki dookoła, dorośniesz - zrozumiesz.
drzewo zostaje ścięte bo rosło na prywatnej działce


@nowik: co? Drzewo nie została ścięte, bo rosło na prywatnej działce, a dlatego że przeszkadzało lub właściciel działki ma inny plan na zarządzanie nią.

A jak w lesie ktoś zetnie sosne to też powiesz, że ją ścięto, bo rosła w lesie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Magnolia-Fan: @zielonymariuszek:
chyba nie miałeś nigdy z tym do czynienia. Za wycięcie krzaków który urosły do tego stopnia, że były to juz praktycznie drzewa musiałem zapłacić. A czekanie na pozwolenie i zwlekanie urzędników było równie uporczywe. Czasy dawania w łapę sie skończyły a urzędasy dalej chyba na to liczą.


@SuchyJurek: Chyba jednak miałem. Krzaki same nie urosły. Jak zapuściłeś teren to sam byłeś sobie winien. Co było 'uporczywego' w czekaniu??? Ile czekałeś na