Wpis z mikrobloga

Koleżanki i Koledzy, problem mam. W telefonie szwankuje mi jack, kabel się ciągle wysuwa, co siłą rzeczy przerywa odsłuch. Muzyki z telefonu słucham głównie w samochodzie i gmeranie przy okablowaniu jest trochę niebezpieczne, zwłaszcza na autostradzie ; )
Najlepiej w tej sytuacji jest łączyć się bezprzewodowo, przez #bluetooth, ale radio w moim samochodzie nie obsługuje puszczania muzyki w ten sposób (ale bluetooth obsługuje, tyle że tylko do rozmów). No i tutaj pytanie: czy jest jakieś ustrojstwo, które mogę podłączyć do emulatora zmieniarki (który kupiłem po to by mieć AUX), co umożliwi mi bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu do radia samochodowego?
#caraudio #audio #elektronika
  • 34
@ksiak: Nissan Qashqai (2008)
@Djkudlaty no właśnie nie chcę tego robić, bo generalnie kable mnie wkurzają, wolę wszystko puścić bezprzewodowo
@ptasiek2; @jurny_juhas coś właśnie kojarzę, że Roidmi z jakiegoś powodu nie współpracuje z radiem Qashqaia, ale sprawdzę jeszcze net w tym zakresie
@Djkudlaty: Bzdury piszesz przeokrutne. Telefon do transmitera roidmi łączy się po bluetooth. Transmiter wysyła fale FM do radia. Zero kabli (poza kablem od ładowania, bo roidmi jest jednocześnie ładowarką samochodową).
@jurny_juhas: Z tego co wyczytałem gniazdo w Qashqaiu jest niekompatybilne z Roidmi (nawet jakiś Mirek opisywał na mirko swoje przeboje w tym zakresie). Kurde, nawet nie wiedziałem, że są różne rodzaje gniazd zapalniczki, nawet w takim elemencie nie ma standardu ; /
@ksiak: przebiła mi się opona, wymienię cały samochód.

Bez sensu wymieniać całe radio tylko po to, by mieć muzykę z telefonu. Roidmi można kupić poniżej 100 zł. Kompatybilne gniazdo zapalniczki z metrem przewodu to 20 zł. Lutownica i cyna - zakładam, że każdy facet ma lutownicę, albo ma ją od kogo pożyczyć. Serio, nie trzeba tu skomplikowanych schematów elektrycznych, czy wzorów fizycznych, by to przerobić :) Można się wlutować nawet bezpośrednio
@jurny_juhas: to zależy czego oczekujesz. Roidimi to proteza a jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Ponadto telefon nie może być podłączony na raz do radia i roidmi, przez co nie może korzystać z odbierania rozmów przez samochód tylko ewentualnie przez Roidmi jeżeli posiada taką opcję a wtedy jakość dźwięku rozmowy będzie fatalna po drugiej stronie, gdyż mikrofon raczej nie jest dobrym miejscu wtedy.

Wymiana radia to nic trudnego, ceny zaczynają się
@iufo: pytanie zatem do Ciebie, ile masz kasy na to? Chcesz to zrobić po taniości, to wtedy transmiter. Chcesz bajery jak nawigacja, duży ekran, kamera cofania itd, wtedy przygotuj trochę gotówki. Jest jeszcze opcja pośrednia ze zwykłym radiem tyle, że musisz dokupić przelotkę do sterowania z kierownicy oraz ramkę montażową.
to zależy czego oczekujesz. Roidimi to proteza a jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia.


Oczekujesz studyjnej jakości dźwięku w samochodzie? Ja mam roidmi, nagłośnienie BOSE w samochodzie i działa bardzo dobrze. Basy są takie, jakie powinny być, niskie i średnie tony też spoko.

Ponadto telefon nie może być podłączony na raz do radia i roidmi, przez co nie może korzystać z odbierania rozmów przez samochód tylko ewentualnie przez Roidmi jeżeli posiada taką
Oczekujesz studyjnej jakości dźwięku w samochodzie? Ja mam roidmi, nagłośnienie BOSE w samochodzie i działa bardzo dobrze. Basy są takie, jakie powinny być, niskie i średnie tony też spoko.


jakoś A2DP a jakość transmitera BT to dwie różne sprawy i naprawdę słyszalne.

Nie wydaje mi się. Mój telefon jest zawsze podłączony do Roidmi i do zestawu głośnomówiącego parrot, czasem do zwykłej słuchawki jabra. I nie ma problemu. Jak ktoś dzwoni, to muzyka