Wpis z mikrobloga

Koleżanki i Koledzy, problem mam. W telefonie szwankuje mi jack, kabel się ciągle wysuwa, co siłą rzeczy przerywa odsłuch. Muzyki z telefonu słucham głównie w samochodzie i gmeranie przy okablowaniu jest trochę niebezpieczne, zwłaszcza na autostradzie ; )
Najlepiej w tej sytuacji jest łączyć się bezprzewodowo, przez #bluetooth, ale radio w moim samochodzie nie obsługuje puszczania muzyki w ten sposób (ale bluetooth obsługuje, tyle że tylko do rozmów). No i tutaj pytanie: czy jest jakieś ustrojstwo, które mogę podłączyć do emulatora zmieniarki (który kupiłem po to by mieć AUX), co umożliwi mi bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu do radia samochodowego?
#caraudio #audio #elektronika
  • 34
@ksiak: mazda 6.

Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego jak chcę zmienić piosenkę, to robię to na smartwarchu, bo wiąże się to właściwie tylko z jednym tapnięciem ekranu :) Ewentualnie, podczas postoju na skrzyżowaniu. Ewentualnie w trasie robi to pasażer. Ewentualnie ustalam sobie taką playlistę, żeby nie musieć przeskakiwać piosenek ;)

Co do jakości - zawsze będzie strata na jakości przy transmiterze FM i z tym się absolutnie nie kłócę. Aczkolwiek,
mazda 6.

Oj, to już rozumiem, dlaczego tak na ten transmiter naciskasz. Faktycznie Mazda tam dała ciała na całej linii z tym :(

Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego jak chcę zmienić piosenkę, to robię to na smartwarchu, bo wiąże się to właściwie tylko z jednym tapnięciem ekranu :) Ewentualnie, podczas postoju na skrzyżowaniu. Ewentualnie w trasie robi to pasażer. Ewentualnie ustalam sobie taką playlistę, żeby nie musieć przeskakiwać piosenek ;)


Jeżeli
Bardzo Wam dziękuję za dyskusję. Mirko power ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To ja może od początku. Mój Qashqai miał fabrycznie radio ze zmieniarką na 6 CD, ale bez AUX. W pewnym momencie radio zdechło (zacięło płytę i nie chciało oddać) i wtedy stanąłem przed dylematem co zrobić. Rozważałem kupno od Chińczyków jakiegoś radia z navi itd, ale ostatecznie stanęło na kupnie używanego radia oryginalnego bez zmieniarki i emulatora,
@iufo to działa na zasadzie słuchawek bezprzewodowych. Będzie pałzować + do tego masz zestaw głośnomówiący. Na rynku jest tego masa. Zależy ile chcesz wydać. Ja w domu używam nuforce btr100 który kosztuje ponad 300 PLN. I tutaj musiałbyś dokupić jakąś przejściówkę żeby odpowiednio zasilić albo kupić jakiś dedykowany do samochodowej zapalniczki.
@Djkudlaty: No tak, zakładam że spokojnie wystarczy mi dolna część średniej półki ; )
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: tak jak pisałem radio w Qashqaiu ma BT, ale służy li tylko do rozmów telefonicznych (i radzi sobie bardzo dobrze). Jak będzie zachowywać się telefon po sparowaniu z takim adapterem podłączonym do emulatora zmieniarki? Z tego co widziałem część z nich pełni również funkcję zestawu głośnomówiącego.