Wpis z mikrobloga

@ninakraviz: już sie tak nie podniecaj tymi #!$%@? pomidorkami

@Kosopietek: Dobra, cen nie znam, bo #emigracja mocno, ale
500 gram makaronu
Sos carbonara, sos 4 sery oba z Knura jeśli pamiętam
250 gram boczku
Śmietana
Gotujesz makaron, wiadomka.
Sosy mieszasz ze śmietaną i wodą ( ja daje 80:20 )
Boczek w kostkę i podsmażasz na patelni
Mieszasz wszystko, tylko sie nie zesraj bo takie to dobre, bardzo sycące ;)
  • Odpowiedz
matkobosko co Wy jecie, poczytałem trochę komentarzy i włos mi się zjeżył na głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°) soay z puszek albo jakichś fixów to nawrt nie wiem czym są motywowane, na pewno nie oszczednością (chyba, że ktoś jest głupi).

Makaron za 8 zł a makaron za 2 zł to nie są takie same makarony na których ktoś chce Was hehe oszukać, o mięsie już nawet nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@Kosopietek:
1. Śmietana Tesco 18% 330g 1,69zł
2. Pieczarki 0,5kg 4zł
3. Makaron tagliatelle Tesco 0,5kg 3,19zł
= 8,88 zł

Makaron Tagliatelle w sosie śmietankowo pieczarkowym.
Na 4 obiady na spokojnie. Pewnie jeszcze zostanie.
  • Odpowiedz
@BaPGdragon:

sosy z torebek fe >mrożony szpinak


jeszcze się będzie wykłócał xDDD
szpinak nie traci wiele właściwości odżywczych przez sam fakt mrożenia
no ale dostarczaj sobie dalej konserwantów, zagęstników i wzmacniaczy smaku, nie mój interes
  • Odpowiedz
"papirus" do smażenia


@PerkoS: Przecież kuraka można ugotować... Oszczędzamy kolejne 4 zł.
300gram kuraka+ryż/kasza/cokolwiek taki posiłek można rozbić na I i II obiad 150g+50g, czyli 19 zł i mamy 8 obiadów (1,2kg kuraka+400g ryzu). Prawie 2.40zł za obiad, a jak jeszcze trafisz na promkę na mięso to już w ogóle prawie jak za darmo.
  • Odpowiedz
@sprewell: Nadal nie rozumiesz o co chodzi. 10-11zł tyle kosztuje wszędzie kologram łopatki wieprzowej, z której jest robione przeważnie mięso mielone, sprzedawczyni bierze kawał mięsa i mieli, co w tym trudnego do pojęcia? Nie kupuje się mięsa mielonego paczkowanego.
  • Odpowiedz
@Nakryls: Oczywiście, że twoja. Ale lepiej widzieć dany kawałek mięsa przed zmieleniem. Bo nie wiesz jak wyglądało mięso przed zmieleniem takie paczkowane, a tam właśnie w takim jest pewnie sporo wody, a w mięsie sporo więcej tłuszczu.
  • Odpowiedz
@Kosopietek: Ja jakbym biede klepał to bym kupował najtańszy ryż (kilo sypanego może ze 2-3zł kosztuje) i do tego bym ładował jakieś warzywa, na które akurat jest sezon i są tanie. Jakby się przypływ gotówki zdarzył, albo dobra promocja to można dorzucić mięsko :) Dla odmiany można zrobić z tanimi owocami na słodko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kosopietek: Mięso garmażeryjne to syf, bo to jest MON.
W promocji często można kupić łopatke/szynke mieloną za 10-12 zł w dyskontach albo lokalnych marketach.
Ziemniaki mają mało węgli na 100g więc musisz ich zjesć 2,5 raza więcej niźli ryżu/makaronu a jak to uwzględnisz to cenowo wyjdzie to samo co ryż czy tani makaron. Tyle, że ziemniaki trzeba obierać. No i musisz je robić w głębokim tłuszczu.

Także polecam zestaw Mięso mielone
  • Odpowiedz
mięso mielone garmażeryjne z netto 4.95zł za pół kilo


@Kosopietek: po co kupować mięso garmażeryjne? Za dużo dodatków, a w mięsnym zmielą ci od razu łopatkę albo szynkę za kilka zł/kg więcej
  • Odpowiedz
@dplus2: aaa :)no to wstawiam na te pare gozinek żeby pyrkał:) ostatnio robiłam z całej kury z warzywami a potem z tego mięsa + trochę karkówki pieczonej (została z obiadu) zrobiłam pierogi:)
  • Odpowiedz
@orlando74:

Przecież kuraka można ugotować


No ale w samej wodzie to niedobry, a żeby przyprawić to już albo #gotowanietomojapasja i nie każdy jest makłowiczem, albo w kostce rosołowej, a to syf i dodatkowe koszta.

No ale ponieważ itt: Tanie obiady to zamiast tego syfu z torebki może być natarcie losowymi przyprawami przed wrzuceniem na patelnię.
Wtedy jest "kurczak saute na winie".
Kroisz mięso, otwierasz szufladę z przyprawami, nacierasz wszystkim co się
  • Odpowiedz