Wpis z mikrobloga

@izycka: smażysz cebulę i trochę czosnku, potem do tego wrzucasz ryż i mieszając smażysz chwilę. Następnie trochę białego wina. Kiedy wino się wchłonie, zaczynasz zalewać gorącym bulionem.
Ja robię risotto z pieczarkami, które smażę osobno, żeby pozbyć się z nich wody. W tym właśnie momencie dodaję usmażone pieczarki do ryżu.
Kiedy ryż wchłonie nadmiar płynu, po trochu dolewasz bulionu,. Ogień powinien być dość mocny i ryż trzeba cały czas mieszać. Kiedy
@dyniel Taki mały protip. Proporcje ryżu do buliony nie sa stałe. Długość gotowania też. Poznasz że już gotowe w momencie kiedy ryż przestaje wchłaniać bulion. Poza tym zamiast bulionu można np. użyć soku jabłkowego w którym wcześniej gotujemy selera. A i wino ważna rzecz bierz wytrawne z tanich i w miare dostępnych to np. Gadiva z biedry.
@Kapitan_wodka: te protipy to nie do mnie chyba, risotto robię takie, że pitok odlatuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wino to oczywiście, że najtańszy biały sikacz, chyba 1,5 euro za litr. Bulionu niestety nie robię sam, tylko używam bulionetek (nigdy kostek!). Z mojej strony polecam spróbować zalać risotto sokiem pomidorowym (oczywiście trzeba wtedy doprawić).
Ale z sokiem jabłkowym i selerem wypróbuję.