Wpis z mikrobloga

Co tu się #!$%@?ło xD
Przed chwilą byłam w aptece wykupić hormony i pani odmówiła mi sprzedaży leku xDD
Farmaceutka uzurpowała sobie prawo do odmowy sprzedaży środków antykoncepcyjnych powołując się na jakąś klauzulę sumienia, ale czy taka w ogóle istnieje? wołam #farmacja mirki, wyprowadźcie mnie z błędu, bo już zgłupiałam całkowicie
Oczywiście na nic tłumaczenia, że potrzebuję tych leków na torbielowatość, ona jest katoliczką chrześcijanką i nie będzie dokładać ręki do mordowania nienarodzonych dzieci iks.de
wtf nie wiedziałam, że niedoprowadzenie do zapłodnienia to też zbrodnia xD


#wtf ##!$%@? #bekazkatoli
  • 128
wtf nie wiedziałam, że niedoprowadzenie do zapłodnienia to też zbrodnia


@dziewczynaszamana: Strzelam, że pani farmaceutka jest dobrze wykształcona medycznie i wie, że antykoncepcyjne środki hormonalne nie przeciwdziałają zapłodnieniu, tylko zagnieżdżeniu zygoty.

Oczywiście na nic tłumaczenia, że potrzebuję tych leków na torbielowatość


To dziwne, że Ci nie sprzedała.
@dziewczynaszamana:

Farmaceuci, jako przedstawiciele wolnego zawodu posiadający własny samorząd zawodowy, oprócz przepisów prawa powszechnie obowiązującego, przy jego wykonywaniu kierują się również własnymi zasadami etyki i deontologii zawodowej, określonymi w Kodeksie Etyki Aptekarza Rzeczpospolitej Polskiej. Zgodnie postanowieniami tego kodeksu, aptekarz, wykonując swoje zadania, musi posiadać wolność postępowania zgodnego ze swym sumieniem oraz swobodę działań zawodowych stosowną do wskazań etycznych, aktualnego poziomu wiedzy i stanu prawnego (art. 4). Aptekarz posiadający pełne uprawnienia zawodowe