Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy Mam problem. Chodzę regularnie na siłownie od 3 miesięcy. Na początku trzymałem jakąś dietę 2,5k kalorii, teraz nie zwracam na to aż tak dużej uwagi ale staram się omijać śmieciowe jedzenie typu kebs czy McDonald i inne. Alkoholu nie potrafię odmówić jednak ograniczam się do picia raz w tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak to na początku elegancko wszystko rosło, mierzyłem się co tydzień - a to bicek rośnie, a to tricek się pokazuje, progres w ciężarach też czułem. Jednak od początku zauważyłem, że klata nie chce rosnąć. Najpierw katowałem się na ławeczce z hantlami, potem się przerzuciłem na sztangę. Przeważnie wykonuje ćwiczenia na prostej, skośnej, brama, butterfly, rozpiętki, rzadko bo rzadko (przeważnie jak wszystkie sztangi zajęte) robię na hantlach. A klata za nic nie chce rosnąć. Jak się mierzę to widzę, że cm rosną, ale obawiam się, że to plecy rosną a nie klata. Po ćwiczeniach na klatę też nie czuję tego spięcia. Wkurzam się niesamowicie, bo czasami ćwiczę z kumplami to widzę jak ich elegancko spina. A u mnie dupa zbita. Doradźcie coś bo już mnie beniz trafia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
@zustdodupy: to nie wyciskaj na ławce a rób np linki (moim zdaniem najlepsze) Na ławce możesz pracować bardziej barkiem/tricepsem. Cwicząc na linkach czy hantlami łatwiej jest skupic sie na klacie. Miałem podobny problem, zresztą bardzo wiele osób ma taki problem np jujimufu . Dobrze czuć klatę zacząłem dopiero jak trochę urosła ;p
2,5k kalorii to trochę mało ale może jesteś mały, chudy i pracujesz jako programista ;p
NYCQueens - @zustdodupy: to nie wyciskaj na ławce a rób np linki (moim zdaniem najlep...
@NYCQueens: 190 cm, 85kg i HRowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie po hantlach to już w ogóle nie czuje klaty a właśnie bicka/tricka. 2.5k bo chciałem trochę zrzucić balastu tak do 80kg ale w sumie #!$%@?ć bo jak jestem sam to spoko, kurczak z ryżem all time, ale jak wrócę do domu na weekend to się #!$%@? jak świnia. Czytałem dużo jak ćwiczyć na ławeczce, barki ściągnąć,
@zustdodupy: czyli co, nie masz czucia piersiowych i walisz brosplita? Robisz sobie krzywde, raz ze brosplit dla poczatkujacego naturala to jest totalnie z dupy pomysl, dwa robiac klate 3x w tygodniu sprawiasz, ze mozesz pracowac nad czuciem 3x czesciej.
Jak lepiej czujesz klate na sztandze niz na hantlach to znaczy, ze technika lezy i kwiczy, nigdy nie uzyskasz na sztandze takiego czucia miesniowego i rozciagniecia jak na hantlach.
Zadne magiczne cwiczenia