Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, mam sprawę. Jestem klientem T-Mobile. Z racji studiowania w Niemczech skusiłem się na ofertę "JUMP" z pakietem "RELAX", w której mam nielimitowane rozmowy i sms-y oraz "Międzynarodową strefę T-Mobile" z "nielimitowanym roamingiem T-Mobile".
Wszystko było spoko do czasu aż dostałem telefon od jakiejś Pani, że przekraczam limit rozmów i że zostanie mi zamieniony mój nielimitowany pakiet na 500 minut jeżeli dalej będę tak robił. Udałem się wtedy niezwłocznie do punktu T-Mobile w Polsce gdzie zdezorientowany Pan powiedział mi, że nie wie o co chodzi i ze limit nie jest przekraczany... ba nawet nie dobijam do tych 500 minut... (Internet w roamingu na 515MB miesięcznie, ale w umowie jest tylko mowa o minutach) Wytłumaczył tylko, że niektórzy nadużywają tego pakietu i gadają kilka tysięcy minut dlatego zdarza się, że tak się dzieje. Zaciekawiony spytałem w którym miejscu na ulotce lub umowie jaką otrzymałem jest takie coś zapisane. Niestety Pan nie był mi wstanie wskazać nigdzie takiego punktu. Napisaliśmy jakieś tam odwołanie "że przecież nie przekraczam żadnego limitu" i ktoś się miał ze mną w tej sprawie kontaktować. Oczywiście po czterech miesiącach zero jakiejkolwiek informacji mailowo czy telefonicznie jak to było ustalone.
Wszystko było spoko bo pakiet został taki jaki był do dzisiaj. Otrzymałem następującego smsa: "patrz zdjęcie" :P

Oczywiście wyklikałem nazwę regulaminu, którego nigdy wcześniej przy podpisywaniu umowy ani nigdzie na oczy nie widziałem (nawet Pan w punkcie obsługi klienta mi nie pokazał niczego takiego) i okazuje się że "nielimitowane" wcale nie znaczy "nielimitowane"

Pytanie teraz czy można coś z tym zrobić? Czuje się trochę oszukany. Można na tej podstawie zerwać umowę? Gdybym miał świadomość ze będę tak w konia trochę robiony możliwe, że rozważałbym inna opcje włącznie z posiadaniem dwóch numerów, Polskiego i Niemieckiego, tak żebym mógł na spokojnie korzystać z internetu, rozmawiać czy smsować.

#tmobile #pomocy #prawakonsumenta #klient #konsument #roaming #nielimitowane #rozmowy #smsy
Pobierz
źródło: comment_VzCJlr4SUPKEABLhEYAzRV35h1eAs7so.jpg
  • 1