Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ludzie powiedzcie mi jak w tym kraju żyć uczciwie. Pracuję ja, jak i żona, mamy jedno dziecko. Ja zarabiam 4200zl miesięcznie i jest to już sufit, w mojej okolicy są to zarobki o których większość może pomarzyć, żona zarabia najniższą krajową to jest 2800zl i na więcej nie ma co liczyć bo brak pracy dla kobiet. A więc we dwoje mamy 7000zl i do tego 500+ czyli 7500zl netto miesięcznie.
Teraz podliczę ile kosztuje nas życie.
1200zl kredyt na mieszkanie
400zl czynsz (w zimie 800zl)
200zl prąd
200zl telefony
80zl tv+internet
300zl rata za samochód
Wychodzi +/- 2400zl samych rachunków więc na życie zostaje 5000zl. Jakoś jeszcze żyjemy ale ja już myślę nad wyjazdem za granicę bo jest fest ciężko. Jak ludzie mogą żyć jeżeli tylko chłop zarabia? ( w mojej okolicy to norma że tylko mąż pracuje a żona w domu z dziećmi). Ja już nie daję rady, pracujemy uczciwie razem z żoną a nie stać nas nawet na wakacje raz do roku, ledwo starcza nam od wypłaty do wypłaty. Co jest nie tak z tym państwem, że rodzina w której oboje rodzice pracują nie jest w stanie odłożyć tych 10/15 tys rocznie. Dla mnie to jest porażka, nie wiem czemu tak jest ale to jest bardzo smutne.
#przemyslenia #polska #gospodarka #ekonomia #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 116
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No to zacznijcie zarabiać więcej - zwłaszcza ty, zrób sobie uprawnienia na koparki czy żurawie, naucz się montować pompy ciepła albo hydraulikę, zrób kwity na C+E i dostarczaj paliwo na stacje benzynowe. Idź do wojska/policji/straży granicznej/służby celnej i też dostaniesz pensję 4-5k netto + dodatki mieszkaniowe/jubileusze/trzynaste pensje/premie uznaniowe i inne gówno.

Każda z tych prac może ci spokojnie dać 10k/mc bez większego problemu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wzięliście kredyty na które was nie stać. O ile mieszkanie to jeszcze potrzeba życiowa to kredyt na auto i na ajfony (bo jak płacicie 200 za dwa to znaczy że aparat też w kredycie) to już życie ponad stan.
  • Odpowiedz
  • 27
@mirko_anonim: kontrola wydatkow to podstawa, skoro 5k nie starcza na przezycie to znaczy ze rozpierdzielacie na glupoty,
poczytaj na necie jak to mozna zrobic, na 100% nie podales jakis abonamentow ktore masz jeszcze, telefonow nie bierze sie od operatora tylko raty0% + jakis nju albo plush gdzie 40zl miesiecznie kosztuje za 2 osoby, optymalizacja kosztow to podstawa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może źle dobieracie styl życia (wydatki) do swojej sytuacji? 5000 na jedzenie i nadprogramowe wydatki to nawet nawet. Ja jak jeszcze studiowałam, to pracowałam na niecałe pół etatu i moje wydatki były wtedy znacznie mniejsze niż dziś, kiedy zarabiam już w pełni. Wtedy odkładałam i teraz też, tylko poziom życia się poprawił.
Telefon za 200 miesięcznie brzmi jak żart w czasach, kiedy za jednorazowe 500 zł i 20 zł miesięcznie
  • Odpowiedz
@Ulfric_Stormcloak: @Rasteris @Qrka Jedzenie wynosić ich może ze 3000 zł. Wystarczy że kupują dużo warzyw i owoców. Kupują szynki i kiełbasy bez zbędnych dodatków. I mają jeszcze dziecko co jedzie na papkach ze sklepu.

@epicentrum_chaosu XD 5000 to w przypadku szampana i kawioru na 3 osoby to na jeden dzień nie starczy. Przecież zwykła kiełbasa wiejska kosztuje nawet 60 zł za kilogram.
  • Odpowiedz
1200zl kredyt na mieszkanie

400zl czynsz (w zimie 800zl)

200zl prąd

200zl telefony

80zl tv+internet

300zl rata za samochód


@mirko_anonim:

Życie macie za darmo w takim razie.

A że nie ma na wakacje? Cóż, takie to życie powiatowe.
  • Odpowiedz