Wpis z mikrobloga

Hej Mirki ze #szczecin!
Ktoś mi może powiedzieć jak wygląda tam życie? Czy warto się tam przeprowadzać?
To może chociaż czy miasto żyje jakoś kulturowo, są jakieś fajne imprezy czy coś?

Wiem, że dostępu do morza jeszcze nie macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 57
  • Odpowiedz
@pijekawe mi się podoba życie tutaj. Co do życia kulturalnego to zależy czego oczekujesz. Do filharmonii, opery i teatrów bilety trzeba kupować minimum dwa miesiące wcześniej. Żeby w ogóle jakieś kupić (nie mówię o dobrych miejscach), mamy festiwal jazzowy, mamy turniej tenorów. Z muzyki trochę mniej poważnej są różne koncerty organizowane na azotach, w namiocie koncertowym, w klubach. Z tym, że większość wydarzeń ma kiepską reklamę i trzeba dowiadywać się swoimi kanałami
  • Odpowiedz
@Dorciqch: a jak długo mieszkasz? Od urodzenia? Dużo jest imprez plenerowych np. w wakacje - jakieś kina, silent disco etc?
Jeszcze może jakaś dzielnica, na której warto się skupić przy wybieraniu mieszkania? Wolałabym coś w centrum, żeby było "blisko do wszystkiego"?
  • Odpowiedz
@pijekawe: a ja odpowiem na serio
moze z punktu widzenia osoby ktora tu pracuje a nie studiuje
imprezy raczej mnie juz nie interesuja - jak bylem mlody to zawsze mialem gdzie isc, czy to soho czy trezor czy inne gowna ala pinokio
a na koniec i tak wyladowalismy w hormonie

wracajac do meritium - z punktu widzenia osoby ktora najlepsze lata zycia ma za soba ;) - Szczecin jest fajny
nie
  • Odpowiedz
@pijekawe: Miałem okazję być kilkukrotnie w Poznaniu ostatnimi czasy i podoba mi się zdecydowanie bardziej (26 lvl here). Jest sporo więcej miejsc żeby wyjść na jakiś obiad czy kolację, albo przejść się chociażby Półwiejską - w Szczecinie nie ma takiego miejsca fajnego, a przynajmniej nic o nim nie wiem. Dla mnie Poznań jednakże nowy, więc inny, ale centrum podobało mi się bardziej niż w Szczecinie. Mieszkam tu 3,5 roku i pracuję.
  • Odpowiedz
@Piratez: studenckie czasy już mi się skończyły, zostały tylko weekendowe ostatki, ale wciąż lubię gdzieś wyjść i poczuć się jak studenciak :)
super, dzięki za konkretną odpowiedź. wychodzę z założenia, że warto wszystkiego spróbować, najwyżej się nie spodoba i póki nie ma żadnych większych zobowiązań to np. takie miejsca zamieszkania można śmiało zmieniać.
co do życia to słyszałam też, że jest tańsze niż w Poznaniu, czy możesz polecić jakieś rejony do
  • Odpowiedz
@pijekawe: Jest w wakacje np kino na jeziorze Dąbie na plaży, takie wieczory filmowie są też na dachu C.H Kaskada, najlepiej szukać mieszkania na Pogodnie/Zawadzkiego do centrum jest idealny dojazd a okolice są ładne i zielone, bo samo centrum jest brzydkie, a z Pogodna lub Zawadzkiego dojedziesz wszędzie i wszystko masz w miare blisko.
  • Odpowiedz
@pijekawe od urodzenia. W lecie mamy cyklicznie pyromagic show (festiwal fajerwerków), są dni morza (ostatnio bieda), w tym roku będzie znowu finał the tall ships races (mnóstwo statków, które można zwiedzać, koncerty i inne wydarzenia towarzyszące), centra handlowe organizują kina pod chmurką, mamy dąbskie wieczory filmowe, jarmark jakubowy (jarmark jak jarmark, ale zawsze jakiś koncert przy tym jest), koncerty w różance. To z takich cyklicznych. Mniejsze wydarzenia jednorazowe też są, ale to
  • Odpowiedz
@pijekawe: Prawda jest taka, że Szczecin chwalą ci co tu przyjeżdzają, a hejtują w większości ci co mieszkają tu od zawsze, ale to już nasza taka szczecińska mentalność, że z reguły umiemy tylko narzekać, znajomi z Krakowa, rodzina z Poznania, oni wszyscy byli zachwyceni Szczecinem i tym jakie to miasto jest przyjazne do sportu i rekreacje, bardzo dużo parków, jeziora, fajne miejsca na wycieczki rowerowe, 20 minut rowerem do granicy, miasto
  • Odpowiedz