Wpis z mikrobloga

@przepraszam_jestem_bialy:
Sam to ja zainstalowałem system, oraz wrzuciłem na niego gotowce, nie widzę sensu pisać od podstaw strony do zarządzania dla domowego serwera, który jedynie co będzie robił to kopie zapasowe i służył jako takie ogólne środowisko do testów.
@BaronOpryskus:
Nie sprawdzałem, bo nie jest mi potrzebne, wystarczy mi obsługa w przeglądarce, a to i tak dla eksperymentu jak w ogóle się takie rozwiązanie sprawdza, bo najlepiej pracuje mi się bezpośrednio w kosnoli i tam też najlepiej się czuje, chociaż tu mam podgląd na szybko na to co potrzebne.
@breja:
Wygląda ciekawie i zdaje się, że przewyższa funkcjonalnością owncloud. Zainstalować to nie problem, ale już nie dziś, zostawię to sobie na czwartek.
@eth0: Fajnie to wygląda. Tylko ja dostęp z zewnątrz to bym puścił jedynie przez OpenVPN, a resztę już tylko lokalnie.
No i wiadomo ssh rulez :) ale webgui też się czasem przydaje. Ja się bawiłem netdata jako monitoring serwera, fajna sprawa, bo zajmuje mało zasobów, a jest bardzo czytelne.
@Dobry_Ziemniak:
Nie ma dostępu z zewnątrz, tzn jedynie przez tunel ssh jak już bym bardzo potrzebował:) To z założenia miało działać tylko lokalnie, na zewnątrz mam wystawione serwery w digiatalocean, ale tam to produkcja siedzi, a nie jakieś domowe hobbystyczne sprawy:)