Wpis z mikrobloga

Bekę mam widząc ciągle te jęki, jakoby tryb dzienny na wykopie lub jasne tło w środowiskach programistycznych wypalał oczy i inne podobne bzdury.

Tak się składa, że od dziesiątków lat naukowcy są zgodni, że lepiej pracuje się z tekstem (zatem i programowanie), kiedy używa się jasnego tła (białego) i ciemnych liter.

Ładne zestawienie tychże faktów:
http://ux.stackexchange.com/questions/53264/dark-or-white-color-theme-is-better-for-the-eyes/53268#53268

#programowanie #ergonomia #tylkonocny #tylkodzienny
Pobierz Adaslaw - Bekę mam widząc ciągle te jęki, jakoby tryb dzienny na wykopie lub jasne tł...
źródło: comment_1tNPJT9tYCtW9Av87pnE32iGiRFmGxYH.jpg
  • 18
Jestem przyzwyczajony do czarnej konsoli z białymi literami i tyle.


@Dolan: Konsola to co innego ze względów, chociażby, historycznych :)
Ja mówię o współczesnych IDE programistycznych.
@Adaslaw: jasne tło jest ok, wystarczy mieć dobrze ustawiony monitor, ale gdzie się nie pójdzie to często stoją ustawione na max jasność i trzeba sobie regulować
ale gdzie się nie pójdzie to często stoją ustawione na max jasność i trzeba sobie regulować


@wkto: No ale co się mają niepoprawnie ustawione monitory do tego, czy lepiej uzywać jasnego czy ciemnego tła dla tekstu? ;)
@Adaslaw: tez sie kiedys zainteresowalem tematem i stwierdziłem badanie nie byly badania nie są miarodajne dla programistow bo testowaly tylko czarne tlo, z dosc wysokim konstrastem jak na picrel i dla ksiazek. Mając jasne tło w ksiazce gdzie calosc jest pokryta tekstem i faktycznie takie tlo moze byc wtedy lepsze, w kodzie jest za duzo pustej przestrzeni ktora razi w oczy. Dodatkowo nikt nie uzywa chyba takich czarnych teł, a raczej