Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim mirkom.
Jaki bolier do ciepłej wody kupić ?
Aktualnie mam piec co2 gazowy który pełni rolę ogrzewacza wody i grzejników w domu.
Grzejniki są okej jest ciepło jak w bloku zimą.
Natomiast zanim zagrzeje się woda to mija wieczność.
Chciałbym na razie powiemy dwa trzy lata używać pieca tylko do grzania w lato wyłączać.
Jaki boiler ceny podłączyć mniej więcej wiem jak, ale proszę o porady.
#ogrzewanie #budownictwo
  • 10
@Oddisee: co2 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja mam tak, że woda zanim pójdzie na obieg to idzie w boiler - efekt taki, że grzejniki dostają trochę zimniejszą wodę, ale tylko na początku, boiler działa jak bufor cieplny. Polecam takie rozwiązanie, w koncu wodę zawsze się grzeje.
@Oddisee: Może z grzałką na prąd ale znów koszty prądu wysokie. Podkręć ogrzewanie gazowe lub zamontuj zawór, który zablokuje przepływ wody na grzejniki i szybciej nagrzeje wodę w bolierze.
@pawlo896: zle mnie zrozumiales chciałem jeszcze zostawic piec (nie ma kasy narazie na nowy + robota), piec tylko do grzejnikow on nie ma zadnego boilera.
Chce takie boiler do odgrzewania ciepłej wody.
@tomd5: sprawdzę to dzieki
@Oddisee: Z twojego posta wynika że masz dość daleko od pieca gazowego do baterii,zasadniczo piec grzeje wodę od razu a przez większą odległość musisz czekać aż zleci z rur zimna woda.Jeśli bojler(zasobnik) nie będzie znacznie bliżej punktu poboru(np.jeśli będzie obok pieca)to nic ci się nie zmieni.
@darek-jg: nie nie nie ! ja chce aby boiler + jakaś grzałka grzała mi wodę
A piec TYLKO I WYŁĄCZNIE chce do ogrzewania.

Teraz : CO2 - ogrzewanie kaloryferów + ogrzewanie wody

Chce : CO2 - ogrzewanie kaloryferów oraz !!! osobny boiler do ogrzewania wody tak aby piec po okresie grzania był wyłączony a sobie boiler elektyrczny sam pracował i wode podrzewał.
@darek-jg: kran obok pieca i tak 20-30 sekund dopier ciepła woda podkręcanie niewiele daje, bo jest gorąca woda ze nie da sie jej dotknąc i wcale nie jest szybciej.

A u ludzi boiler sekunda i już jest gorąca woda i to jeszcze temperatura taką jaką się ustawi, a nie ustawiać wysoką tempeaturę zeby mieć jakiś efekt.