Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych osiągnięć, to latałem w stanie nieważkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki, ja dzięki hackatonowi ActInSpace spełniłem jedno ze swoich marzeń. Teraz czas na was ;) Zbliżają się dwa ciekawe wydarzenia związane z sektorem kosmicznym: kosmiczne hackatony. Są to wydarzenia podczas których trzeba wymyślić / stworzyć projekt związany z technologiami kosmicznymi, głównie z GNSS, czyli nawigacją satelitarną. Jeśli chcecie poznać trochę sektor kosmiczny od środka - weźcie udział! Nie musicie mieć ekipy (choć przydaje się), nie musicie się znać na kosmicznej technologii, wystarczy wam odrobina sprytu i samozaparcia. Jeśli jesteś osobą techniczną, potrafisz napisać kawałek kodu w dowolnym języku lub polutować kilka kabelków do Arduino (i jesteś z tego dumny #pdk) i w kilka godzin stworzysz coś z niczego, to te wydarzenia są dla Ciebie :) Jeśli masz pomysł na portal/aplikację/urządzenie/biznes związany z kosmosem i potrzebujesz ludzi, którzy pomogą Ci go wykonać - przyjdź i porozmawiaj, na pewno znajdziesz kogoś zainteresowanego współpracą i skonfrontujesz przy okazji pomysł ze specjalistami.

EOvation Warsaw
Hackaton EOvation Warsaw organizowany przez EO ClimLab odbędzie się 22-23 kwietnia 2017 w Warszawie. Będzie kładł nacisk na wykorzystanie danych satelitarnych w rozwiązywaniu problemów klimatycznych. W zakładce CHALLENGES przedstawione są pomysły i problemy, które można spróbować rozwiązać. Samo wydarzenie odbędzie się w fajnym miejscu ;)

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1261582400623770

Galileo Hackathon

Drugi już Galileo Hackaton organizowany przez GSA odbędzie się 15-17 maja 2017 w Gdańsku. Głównym założeniem hackathonu jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywać unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS i sport, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe. Co ciekawe, uczestnicy Hackathonu będą mieli dostęp do najnowszego smartfona Samsunga, który nie tylko jest gotowy na śledzenie Galileo, ale także daje deweloperom aplikacji dostęp do surowych obserwacji GNSS.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/428966377446598/

Rejestrujcie się i próbujcie swoich sił :) Pamiętajcie, że po 24 godzinach nikt nie oczekuje gotowej w stu procentach aplikacji mobilnej. Często wystarczy dobry pomysł, fajny mockup, opracowany biznes plan, czy ciekawy biznes model aby zdobyć główną nagrodę :) Na hackatonach mieli się pomysły, które potem przeradzają się w prawdziwe projekty ;)


#kosmos #kosmiczneinfo #eksploracjakomosu #technologia #hackaton pozwolę sobie na #programowanie (bo możecie być zainteresowani) i trochę #chwalesie przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 75
Zawołałem pierwszy raz po 9 miesiącach od wpisu, bo są fajne wydarzenia z sektora kosmicznego i można coś osiągnąć w życiu dzięki nim, a ty płaczesz jak mała dziewczynka, bo ktoś Cię zawołał xD

@nicniezgrublem: celem skryptu do wołania jest wołanie zainteresowanych, a nie wszystkich. Przecież to zakrawa o spamowanie. Do tego wołasz wszystkich z którymi miałeś jakąkolwiek styczność ( ͡° ʖ̯ ͡°)

to dodaj mnie na
@simperium nie obrażam, po prostu mnie to śmieszy. Wołanie sirious business ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czarna lista jest od tego, żeby jej używać. Zawołałem świadomie, nigdzie ciała nie dałem i nie będę za to przepraszał.

I jeszcze te pogrugienia tekstu.
@piotr-antyn: @Deba: @simperium:
Wszystkim (jak ja) oburzonym, że ktoś woła do hackatonów, kiedy tylko wykopaliśmy znalezisko o locie w stanie nieważkości (co ma piernik do wiatraka) polecam zrobić to, co jest wpisane w skrypt MirkoListy, czyli:

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen


Otóż drogi @nicniezgrublem: niektórzy nie chcą być wołani, bo ten wpis nie ma nic wspólnego ze znaleziskiem, które wykopali. Ogarniasz taki tok logiczny?

Oni
Oni wykopali lot w stanie nieważkości, a ty im jakieś hackatony wysyłasz


@MagnaPomerania: ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki wygranemu hackatonowi mogłem polecieć w stanie nieważkości i dlatego uważam, że takie wydarzenie może dużo zmienić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie dodałem tego znaleziska, żeby pokazać jak wygląda stan nieważkości (bo to chyba każdy myślący człowiek wie), tylko żeby pokazać, że wystarczy trochę samozaparcia
ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki wygranemu hackatonowi mogłem polecieć w stanie nieważkości i dlatego uważam, że takie wydarzenie może dużo zmienić?


@nicniezgrublem: ale co kogo to obchodzi?

Zgodnie z twoją logiką jak wrzuciłem kiedyś znalezisko o teoriach spiskowych, które okazały się prawdą, to mam teraz wołać ich wszystkich do recenzji mojego nowego laptopa?
Bo to dzięki niemu napisałem wpis o teoriach spiskowych ( ͡° ͜
@nicniezgrublem: a niektórych nie.

To jest cała twoja argumentacja?
A wpadłeś na to, że może plusujący to ci, których INTERESOWAŁY HACKATONY, a nie przypadkowo zawołany ponad tysiąc osób od znaleziska o stanie nieważkości?

Bo jakbym zaplusował twój wpis o hackatonie i został zawołany do wpisu o kolejnych takich konkursach to przecież byłoby to zgodne z moim zainteresowaniem tematem i byłoby OK.

Nie jest OK, bo zawołałeś ludzi, którzy nie byli zainteresowani
@MagnaPomerania kręcisz bezsensowną aferę, to znalezisko o locie jest odpowiednikiem tamtego wpisu na mirko, tylko jest z głównej. Moim argumentem jest to, że ludzie plusujący wpis i wykopujący znalezisko (Ci świadomi dlaczego, po przeczytaniu opisu, a nie z powodu płomienia) mogą być zainteresowani i uważam, że warto ich zawołać. Tobie się to nie podoba, masz takie prawo a ja mam prawo pisać i wołać kogokolwiek, jeśli mam taką ochotę. Ale oczywiście jest
MirkoListy to tylko skrypt do masowego wołania. Równie dobrze mógłbym to zrobić ręcznie albo napisać sobie własny w kilkanaście/kilkadziesiąt minut, tylko po co wyważać otwarte drzwi.


@nicniezgrublem: zawołałeś prawie 2000 osób z wpisu i znaleziska sprzed 9 i 7 miesięcy. I to dosyć luźno powiązanych z obecnych tematem.

Proste pytanie: wszystko jest w porządku według Ciebie?
dosyć luźno powiązanych z obecnych tematem

@MagnaPomerania: @IrvinTalvanen: to jest wasze zdanie, ja uważam inaczej. Ludzie, którzy świadomie zaplusowali albo wykopali znaleziska o wygranej w hackatonie i o locie w stanie nieważkości dzięki niemu, mogą być zainteresowani tą tematyką.

Gdybym chciał spamować, to wybrałbym inne, niepowiązane wpisy, czy znaleziska i z nich sobie wziął listę plusujących/wykopujących, bo mam też takie z ich większą liczbą niż te tutaj. Uważam, że zawołałem
Szczerze, to gratuluję sukcesów, ale gówno mnie interesują jakieś hackatony. Masz dobre intencje, ale jak każdy z takimi "dobrymi intencjami" zacznie randomowo wołać setki ludzi, które coś tam kiedyś zaplusowały od niechcenia, to się zrobi spam, jakich mało.

I nie ma żadnego "wołania własnym skryptem przez API", bo to zwykły spam i polecą słuszne skargi do moderacji. Od tego są tagi i możliwość obserwowania Cię, żeby śledzić takie treści, ewentualnie wołanie tych,