Wpis z mikrobloga

@Klepajro: prawo a życie to dwie różne rzeczy. W drugim linku masz dokładnie rozpisane podpunkty co uważa się za sektę i jak do tego ma się KK. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości - Kościół Katolicki spełnia większość wymagań testu. Handluj z tym.
  • Odpowiedz
@4kroki: a DHMO podchodzi pod definicje narkotyku oraz powoduje w opór szkodliwych efektów XD to ze ktos podpina swoje wymysły pod definicje kościoła to nie moja sprawa. Prawo to prawo i tym sie należy kierować a nie jakimis wymysłami z forum dla nastolatków co sie naczytali dawkinsa
  • Odpowiedz
@Cisiur: kiedy op myśl, że jest taki cwany, a zostaje zaorany w komentarzach (w Twoim wypadku Twój rozmówca również przerósł Ci intelektualnie).
  • Odpowiedz
@Cisiur: ja bym zaczął od tego czym jest post, moim zdaniem (podkreślam moim zdaniem!) post jest czyms w rodzaju dobrowolnego wyboru oczyszczenia sie w jakiś sposób i np trwania w modlitwie czy coś takiego w jakieś sprawie.
Wydaje mi sie ze nie można powiedzieć ze o teraz jest post i wszyscy podporządkujecie sie a jak nie to piekło. Chyba nie działa to w ten sposób. A czemu akurat mięso? Tego chyba
  • Odpowiedz
Prawo to prawo i tym sie należy kierować


@Klepajro: cóż za bezsensowna logika. Prawo w bardzo dużej ilości przypadków jest głupie i ślepe, a dodatkowo w każdym państwie inne. Wyobraź sobie taką Koreę Płn albo Chiny gdzie wszystkie religie są gnębione i prawnie zakazane. I co? Taki katolik jedzie sobie do Korei Płn i nagle ma przestać wierzyć, bo prawo mu tego zakazuje?
Dlatego argument, że należy kierować się prawem jest
  • Odpowiedz
@4kroki: nie żyję w chinach ani w Korei tylko w Polsce gdzie poza internetowymi napinaczami Twojego pokroju nikt nie uważa Koscioła Katolickiego pod sektę, oraz samo prawo na to nie wskazuje.
  • Odpowiedz
poza internetowymi napinaczami Twojego pokroju nikt nie uważa Koscioła Katolickiego pod sektę


@Klepajro: jakim napinaczem? Przedstawiam ci fakty, a ty dalej swoją bezsensowną spiewkę: JA uważam, że NIKT inny nie uważa xD
Jest nawet kilka regularnie wydawanych gazet antyklerykalnych, ale tak, NIKT tak nie uważa xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Cisiur: Czujesz się usatysfakcjonowany odpowiedzią, że mięso stało się nasza codziennością, jednym z podstawowych dóbr spożywczych i odstawienie go na czas postu jest pewnym wyrzeczeniem i utrudnieniem, które ma stanowić ofiarę. Sam fakt, że chodzi o mięso wynika z tradycji. Ale niektórzy np rezygnują ze słodyczy, czy używek
  • Odpowiedz