Wpis z mikrobloga

Czesc mireczki.

Jak poprawic swoj sprint?

Obecnie w tygodniu 3x trening silowy z cardio po treningu.

Niedaleko swojego domu mam calkiem ladny park w ktorym to moglbym sobie pobiegac i w dni nietreningowe chcialbym troche sobie posprintowac.

Czy powiedzmy 15 minut biegu (10 x minuta truchtu po czym 30 sekund sprintu na maksa) w stylu HIT bedzie ok na poczatek?

Jakies specjalne buty zeby mi kolana nie eskplodowaly i nie #!$%@? przechodniow beda konieczne czy zwykle adidasy ok?

Pozdrawiam

#mikrokoksy #silownia #bieganie #pytanie
  • 13
@mirek216: jak zwykle ludzie, wy się nie nauczycie? staż na siłowni, staż w innych sportach, priorytety treningowe, wolisz poprawić czas w sprintach czy zbudować masę, siłę, dociąć... ile masz czasu i dni do treningu. bez tego nikt ci nie da sensownej rady/
@mirek216: takjak napisał @supercukier nie wspomniałeś nic czy masz jakieś doświadczenie biegowe. Jeśli nie, to najpierw wprowadź trucht przez ~30 minut 2-3 razy w tygodniu. Pobiegaj tak 2-3 tygodnie, zobacz jak wchodzą treningi na siłowni i dopiero myśl o interwałach.

@mirek216 wyjdzie ci 5 minut sprintu... To strasznie dużo, nie dasz rady tyle bo to bardzo duży wysilek. Zwłaszcza że chcesz to robić w dni kiedy miałbyś się regenerowac po silowni. "Trochę posprintowac" to powiedzmy 10 sprintow 50m pod lekką gorke, albo 5 sprintow w trakcie normalnego truchtania.
@mirek216: Trening na siłowni zarzuć fbw, skup się na nogach(przysiady, "barbell hack squat" - obciążenia względem możliwości) 5x8-2 powtórzenia ciężar w górę. Siłownia 2-3x w tygodniu, jeśli nie masz możliwości gry w nóżkę/kosza to bieganie 2-4 razy w tygodniu, każde bieganie zaczynasz od porządnej rozgrzewki czyli lekki trucht 5-7 minut (sam po czasie wyczujesz ile potrzebujesz), rozciąganie dynamiczne, skipy, wieloskoki, żabki - bardzo dobre ćwiczenie, ale nie wiem jak będzie łączyło