Wpis z mikrobloga

@Mawak: Aż musiałem sprawdzić jak sam piszę... "s" normalnie piszę jeśli jest na początku wyrazu, jednak jak jest w środku to piszę to "z podstawówki"
  • Odpowiedz
@Mawak: Ogólnie w Ameryce uczą tego jako "cursive". Dzieci na początku uczą się pisać drukowanymi, dopiero później tego sposobu, którego u nas uczy się na początku. Czasami przeglądając reddita właśnie na to trafiałem i na początku dziwiło mnie, że oni nie potrafią tego czytać.

A uczą tego dlatego, bo jest dużo szybsze niż pisanie drukowanymi, więc robienie notatek nie zajmuje aż tak dużo czasu.
  • Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem chodziło być może o to by te "dziwne" male literki pisać w takich zawijasach dlatego, że pisząc cale zdanie nie odrywaloby sie pióra od kartki. Pisząc "normalne" "s" czy inny znak trzeba było by oderwać rękę i przesunąć ja na prawo. Taki system pewnie jest spuscizna sprzed wojy gdzie przecież bardzo dużą uwagę przykuwalo się do (starannego) pisma odrecznego. Zauwazcie to jak wasi dziadkowie czy pradziadkowie pisali..
Myślę, że
  • Odpowiedz
no akurat to "b" którego uczą w szkole jest przydatne bo jak szybko piszesz np. jakieś równanie w matematyce i masz "6b" to czasem ciężko rozróżnić które to "6" a które to "b" bo różnią się tylko krzywizną laseczki


@alfa-fetoproteina: a przekreślone "z" jest łatwe do odróżnienia od "2".
  • Odpowiedz