Wpis z mikrobloga

@Mawak: ja na początku w podstawówce pisałem takie "#!$%@? s", tak jak wszyscy. Gdzieś w gimnazjum przestałem i pisałem po prostu "zwykle s". do czasu gdy poszedłem na studia i musiałem zacząć pisać szybko, a wiadomo - najszybciej jest bez odrywania długopisu od kartki. w ten sposób stopniowo moje "zwykle s" przeistoczylo się w "#!$%@? s" i gdy to zauważyłem to zrozumiałem czemu tak uczyli.
@Mawak ja używam takiego s kiedy piszę wyrazy bez przerw, w sensie jednym ciągiem bo fajnie się wtedy łączy z innymi literami
@Mawak: ja pisze na zmianę, w zależności od tego jaka jest poprzedzająca litera, ale często pisze właśnie takie podstawówkowe s
@Mawak: Już tłumacze, a raczej przedstawiam moją teorię, zrobiłem nawet profesjonalny schemat ewolucji S.
Generalnie początkowo pisano normalne s, jednak na początku szkoły dzieci uczy się ładnie łączyć litery. "s" z łącznikiem wygląda jak na drugim obrazku, potem stopniowo wszyscy zaczęli je tam upraszczać, gdy ja się uczyłem to uczyli mnie czegoś w stylu 3/4 wersji. Wiele osób jednak nie łapało, dlaczego małe "s" nie wygląda normalnie (łącznie z nauczycielami) dlatego
vind - @Mawak: Już tłumacze, a raczej przedstawiam moją teorię, zrobiłem nawet profes...

źródło: comment_EyVpUPRV46v9gduDIgwHylcO1bX40RGE.jpg

Pobierz
@Mawak jasny #!$%@? ale mi podstawówką i komuną zawiało, zupełnie zapomniałem tego pisma a papiery wypełniam tylko dużymi literami oprócz podpisu który jest jakimś hieroglifem. Ja #!$%@? nie umiem pisać ( ͡° ʖ̯ ͡°)