Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #pdf #informatyka #muzyka #nuty #tabulatura
Mircy, jak najłatwiej wyciąć z PDFa pewien fragment - chcę pozbyć się pięciolinii z PDFa który zawiera tabulaturę oraz niechcianą pięciolinię.
Drugie pytanie - jak zmniejszyć odległości między kolejnymi wierszami?
Pic rel dla zobrazowania o co mi chodzi. Przeszkadza to podczas drukowania, a nie jestem aż tak zdesperowany aby wszystko przepisywać ręcznie albo bawić się w paincie jak w tym przykładzie zrobionym na szybko.

Plus czy da się zmienić orientacje strony z poziomej na pionową? Nie wiem co kimś kierowało kiedy robił poziomego PDFa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gumaa - #pytanie #kiciochpyta #pdf #informatyka #muzyka #nuty #tabulatura 
Mircy, ja...

źródło: comment_BLbrZCDyqUmWIYACw4xvHeV7CidHfnTs.jpg

Pobierz
  • 10
@Gumaa: PDF to taki format skonstruowany po to, by edycja była niemożliwa bądź maksymalnie utrudniona dla zwykłego użytkownika komputera. Zrób screenshota i sobie wklej w wordzie, ewentualnie w Adobe Readerze możesz zaznaczyć normalnie kawałek obrazu i skopiować.
@zly_dzien: czas to może nawet i by się znalazł, jednak mam wrażenie, że wszystko będzie lepszej jakości niż obróbka screenshotów w paincie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak znasz jakieś inne rozwiązania to chętnie poczytam.
@Gumaa: Ewentualnie bez tego gimpa... Jak już zaznaczysz obszar to Plik -> Drukuj -> przy "Wybrana grafika" ma być zaznaczony checkbox -> Drukuj

Ale żeby zmniejszyć odległości między wierszami bez gima albo painta raczej nie zrobisz :P
@zly_dzien: no cóż, tak też myślałem ale w każdym razie dziękuje.
Czy jakość wydruku będzie dużo gorsza po takiej zabawie? W PDFie można przybliżać i nie traci się na jakość bo jak rozumiem tam są zapisane informacje o tym co gdzie jest, a nie gdzie są jakie pixele ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zawsze pozostaje opcja przepisać tabulaturę w specjalnym programie.
@Gumaa: Poszukaj w necie jakiegoś konwertera - z tego co widziałem w googlach to np ktoś bawił się w konwersję z pdf do guitarpro, może są narzędzia do innych programów. Co do pdf - tak jeżeli zawartość nie jest bitmapą to jakość jest dobra, ale nie oszukujmy się - chyba nie będziesz tego drukował na bilboardzie ;) Jak sobie powiększysz dany obszar i dopiero wtedy zrobisz screenshota czy wytniesz taką bitmapę
@zly_dzien: już próbowałem tych konwerterów do GuitarPro/MuseScore ale przy pdfie z tabulaturą oraz nutami to nie działa. Przynajmniej te które ja testowałem.

Wiem że powinienem walnąć screena na przybliżeniu, ale aktualnie mam tak mały monitorek, że nie wiem czy nie musiałbym wiersza sklejać z dwóch screenów żeby jakość była zadowalająca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam tych tabulatur dosyć sporo więc chyba pokuszę się o przepisanie tylko skrajnych