Wpis z mikrobloga

Siemano Mireczki

Ze znajomymi z #agh też zrobiliśmy stronę internetową i aplikację na #android śledzącą #tramwaje w #krakow :)

Zapraszam do częstowania się na http://krakowpodreka.pl/pl/ i https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ttss.ttssmobile

W przeglądarkowej wersji są też warstwy z #traficar i #wavelo, więc macie pełny obraz czym możecie się przemieszczać. Na Andku będą one niebawem. iOS w planach.

#krakow
jakubste - Siemano Mireczki

Ze znajomymi z #agh też zrobiliśmy stronę internetową ...

źródło: comment_BhtaVnuC9f8T3V9jXVUNoeiELLOl5yQ0.jpg

Pobierz
  • 37
@jakubste: no już jedna taka mapka powstała. Plusior za apkę. Szkoda natomiast, że dane są "marnej jakości" i nie da się śledzić pojazdów dokładnie, tylko z przeskokami. To wina danych systemu czy może częstotliwość ich pobierania?
@szuwarek-mini: nie było jeszcze takiej, na której od razu widać rozkład jazdy danego tramwaju i przystanku :) Na każdym etapie jest lekkie opóźnienie, ale opóźnienie z rzeczywistością nie jest za duże - ok. kilkunastu sekund - to chyba nikogo nie zbawi :)
@Ziner: tak. Przy czym na przykład kursy wyjazdowe są w apce oznaczone numerem, podczas gdy na wyświetlaczu tramwaju jest zazwyczaj tylko np. "Krowodrza Górka". Ale to kwestia danych jakie dostajemy i ciężko z tym coś zrobić, a chyba nie jest bardzo kłopotliwe ;)
@jakubste: Wyjazdy spoko. Ale brakuje mi w apce numerów taborowych wozów. A to może pomóc, zwłaszcza gdy korzystasz ze zjazdów do zajezdni - jeśli o 23 widzę 20 jadącą do Małego Płaszowa i obsługuje ją nowohucki wóz, to za parę minut będzie z tego zjazd do Huty.
@jakubste: dla mnie im więcej takich inicjatyw tym lepiej, od dawna marzyła mi się taka mapka. @The_Linkos: toż właśnie zasugerowałem, że dane są marnej jakości i nie jest to winą twórców mapki, z ciekawości dopytałem jedynie o częstotliwość pobierania danych :).
@jakubste: Z tego co widzę trochę oszczędniejsza pod względem transferu od tej pierwszej, chociaż trochę gorzej z czytelnością samych markerów. Drobna uwaga, na labelkach jest "niskopodłoDowy" ;)