Wpis z mikrobloga

@bodekbb1: przecież jeden #!$%@? czy węgle są złożone czy proste czy krzywe. Jeszcze więcej niż potrzebujesz - tyjesz. Osoby z chorobami metabolicznymi powinny na to patrzeć, a zdrowy, przeciętny gość który regularnie trenuje na siłowni - niekoniecznie. Poza tym biały chleb to węgle złożone...
@Straszak01: jedz mniej niż potrzebujesz, dodaj trochę aktywności i bądź cierpliwy. Jak masz sylwetkę typowego skinny-fat (gruby, ale chudy) to pomęczysz się. Poza tym sadło często
@bodekbb1: ja odpowiadałem Tobie na:
"bo ma złożone węgle od których ciężej utyć"
a. chleb biały też ma węgle złożone
b. jeden #!$%@? jakie jesz węgle. Dopóki dopóty jesz mniej niż potrzebujesz to schudniesz. Napisałem też że taka reguła niekoniecznie sprawdzi się u osób z chorobami metabolicznymi.
Wiadomo, pyrami, ciemnym pieczywem nasycisz się na dłużej, bo już same ziemniaki mają 4x większy indeks sytości od np. ryżu.
@bluebluesky: patrząc pod kątem kontroli sytości/głodu no to lepsze. Pod kątem zawartości minerałów i innych pierdołów też lepsze. Nic poza tym.
Można jeść smacznie 50/50 (złożone/proste) - ryże, jogurty, multum owoców, naleśniki, gofry, itd. - i chudnąć, niż wpieprzać 5x dziennie suchy ryż z brokułami, a o sos w którym jest trochę cukru pytać na wypoku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@R1zorz

Herpiifymderp

Są różne inne składniki odżywcze niż węgle, natomiast i w węglach są różnice. Oczywiście, że jak będziesz jadł z węgli tylko biały cukier w ilości takiej, że będziesz na deficycie to schudniesz, a jak będziesz jadł złożone węgle w nadmiarze to przytyjesz. Ale to nie znaczy ani, że cukier jest lepszy, ani że jest równie dobry.

Po pierwsze węgle złożone są lepsze, koniec tematu. Tak, nie należy ich jeść w
@morgahard: 1-4 zgadzam się we wszystkim
Z tym że ja dalej ciągnę temat węgli w kontekście odchudzania samego w sobie, a nie zdrowia.
Złożone > proste, przecież to oczywiste, ale to nie znaczy żeby robić z siebie jakiegoś męczennika i unikać słodzenia herbaty, naleśników z dżemem albo ba unikać OWOCÓW, bo też z takimi herezjami idzie się spotkać.
Odbiegając od tematu, dodam coś od siebie. Ja np. z kontrolą głodu nie
@bubu24: hmmm to nie wiem, nie jadam.
Każda sól to ~98% chlorku sodu. Na pozostałe ~2% przypadają pozostałe składniki mineralne, jak np. wapń, żelazo.
Nie oczekiwałbym jakichś super korzyści zdrowotnych ze spożywania soli himalajskiej zamiast zwykłej, bo to w prawie 100% to samo