Wpis z mikrobloga

@fufu098765 @daf38 Mam to nagrane na swoim wideorejestratorze, że stoję (na obrazie z kamerki widać czerwone światło z sygnalizatora, więc za bardzo nie wyjechałem), ale podobno Niemcy nie uznają tego jako dowód, w razie gdybym chciał się odwołać. Ale pewnie prawnik i tak weźmie więcej niż 90€, więc gra warta świeczki.
No nic, trzeba będzie zapłacić.

@Konwerter: dzięki za tabelkę. Z tego co widzę, mogło być gorzej ( ͡° ͜
na wideorejstrator to lepiej sie nie powolywac.


@daf38 @mihahal: Tu Was zaskoczę.Ostatnio zatrzymali kumpla do kontroli,miał wideo rejestrator. Sam zagadał policjantów jak to jest i powiedzieli mu że spoko,czasami pomocne przy ustaleniu winy. Oczywiście zabronione gdziekolwiek udostępniać (tablice rej. i twarze)

w razie gdybym chciał się odwołać


Przekroczyłes linię czyli nie zachowałes szczególnej ostrożności. Nie ma nad czym dyskutować tym bardziej z Niemcami. Ordnung muss sein! ( ͡°( ͡
@mihahal: Raz błysneło? Bo z tego co kojarze i widziałem jak innym waliło, to błyska dwa razy.. Własnie po to by ustalic czy tylko zabrakło CI pol metra hamowania czy jednak perfidnie przeleciałes.. Jak to pierwsze to jest szansa ze Cie ominei przyjemnosc..
Inna sprawa ze zolte tu jest z 2x dluzsze niz w PL, wiec i tak moga Ci spokojnie powiedziec, ze hamujac na zoltym bys sie zmiescil i nie
@krzyzakp: Błysnęło dwa razy.
Pierwszy raz przyjechałem do Berlina samochodem i jeżeli chodzi o czerwone, to po przejechaniu kilkunastu skrzyżowań widzę, że lepiej nie jeździć w ogóle na czerwonym (nieważne, czy "wczesne" czy "późne" czerwone). Tutaj w momencie zapalenia czerwonego inni praktycznie w tym samym momencie mają zielone.
@mihahal: @krzyzakp: bedziesz musial zaplacic :P
jesli blysnelo dwa razy to znaczy ze przekroczyles pierwszy czujnik tuz za linia swiatel (pierwsze zdjecie) a potem gdzies blizej skrzyzowania (tam znajduje sie drugi czujnik)
drugie zdjecie jest robione na drugim czujniku w okolicach srodka skrzyzowania wlasnie po to, zeby uniknac nieporozumien jesli ktoś staral sie wyhamowac ale sie nie wyrobil i delikatnie przekroczyl linie swiatel ;)
ty od samego poczatku zaczales wciskac