Wpis z mikrobloga

Wywiad z profesorem Stanisławem Mariuszem Karpińskim wybitnym naukowcem - biologiem i katolikiem (ja nie należę do tego wyznania) między innymi na temat pochodzenia wszechświata i życia. Ja skoncentrowałem się na tych aspektach jego argumentacji, polecam to też innym.

Stanisław Mariusz Karpiński jest bardzo odważnym człowiekiem. Na łamach jednej z najbardziej oglądalnych telewizji powtórzył w zasadzie, to co było powiedziane wcześniej - bezpośrednio na terenie myślących przeciwnie naukowców. Tutaj jest zapis z tamtej polemiki: https://bioslawek.wordpress.com/2016/02/12/ciekawa-wymiana-zdan-pomiedzy-tytanami-nauk-przyrodniczych-w-polsce-na-temat-pochodzenia-zycia/

#biologia #religia #nauka #fotosynteza #wywiad #kreacjonizm #id #wiara #profesorkarpinski #biogeneza #wszechswiat #zycie #pochodzeniewszechswiata
bioslawek - Wywiad z profesorem Stanisławem Mariuszem Karpińskim wybitnym naukowcem -...
  • 7
@Unen: Wyraźnie naspisałem na ktorej części argumentacji należy się skoncentrować. W tym przypadku nie jest istotne w co wierzy profesor Karpiński, tylko dlaczego twierdzi, że świat i w nim życie zostały inteligentnie zaprojektowane, a tego typu rozważania należą do nauki. Innymi słowy należy nauczać się rozróżniać, kiedy mówi jako biolog, a kiedy jako teolog. Nie jestem katolikiem, więc nie uznaje kultu "Matki Bożej" i innych bogów, jakich wymieniłeś (kimkolwiek