Wpis z mikrobloga

@Jackey: @wojciech-baron: ja edytując gotowce wielu rzeczy się nauczyłem ;) bo sama edycja to za mało koniec końców większość się zmienia czasami, imho to jeden z lepszych sposobów nauki :) Proste skrypty JS? A od czego innego zaczynać? Od projektowania złożonego systemu ? :D
@sometwo: Co do javascript czy frameworka jquery, to owszem - tutaj trudno określić co jest "proste". Tak czy siak, na Twoim miejscu bez zastanowienia uderzałbym w tą firmę, a kto wie, może kiedyś będziesz miał tam stałą pracę?
@Jackey: na pewno lepsze to niż siedzenie na dupie w chałupie. Pracując na miejscu w firmie, przy konkretnych projektach które mają jakieś przełożenie biznesowe można nauczyć się czegoś nowego i podrasować aktualne skille. Chociaż jeśli masz możliwość jakiejś negocjacji to postarałbym się o przynajmniej 5 stówek na umowę zlecenie. Jest jeszcze pytanie czy to staż 3 miesięczny gdzie będziesz odwalać czarna robotę za wpis do CV czy po miesiącu sytuacja się
@Jackey: z jednej strony jest to jakieś doświadczenie, z drugiej w webdev jest takie ssanie, że nie ma problemu z totalnie podstawową znajomością czegokolwiek na płatny staż. Imo dobre firmy spokojnie stać na zapłacenie tych paruset euro miesięcznie bo to i tak pomijalny koszt w stosunku do tego ile ich kosztuje szkolenie stażysty. W darmowej opcji możesz trafić na jakichś rzeźbiarzy w gównie i nauczysz się tylko antywzorców, do tego nikt
@trustME: @Jackey: No chyba nie, nie rozumiem tego mirzynienia. Sam mam zerowe doświadczenie i trochę wiedzy teoretycznie, obecnie 4 sem studia zaoczne. Powysyłałem CV, nie udało mi się załapać na staż, ale za to zrobiłem dobre wrazenie na kierowniku, wiedziałem co nowie i zaproponowali mi płatna praktykę na okres 3 miesięcy. Dla mnie darmowy staż to już opcja ostateczna, naprawdę łatwo dostać się na normalny sta czy praktykę o ile
Dla mnie darmowy staż to już opcja ostateczna, naprawdę łatwo dostać się na normalny sta czy praktykę o ile się chce, wysyłanie masy CV NAwt jak nie ma rekrutacji, później dobra rozmowa i masz miejsce.


@mozliwe: Zależy też co się umie. Dlatego ją o to zapytałem.
@Jackey: Bierz. Serio.
Ludzie w IT zawsze mówią, że trzeba się cenić. Tylko, że cenić się trzeba jak masz doświadczenie. Nawet jak masz wiedzę, a nie masz doświadczenia to może być ciężko. Po prostu trzeba jakoś ruszyć, a potem z górki, no prawie.
To, że w IT jest milion ofert pracy i potrzeba programistów to mit. Ogłoszenia wiszą miesiącami i firmy zatrudniają często dopiero jak znajdą idealnego kandydata. Znaleźć płatny staż
@Jackey: Ja jak zaczynałem karierę to poszedłem na darmowe miesięczne praktyki i nie żałuję. Ale miałem super szefa i przez ten miesiąc nie robiłem żadnych projektów dla niego tylko dostałem listę rzeczy których muszę się nauczyć.