Wpis z mikrobloga

Hej #swietokorzyskie. Jutro wybieram sie w okolice #checiny i #malogoszcz. Jadę od strony Katowic i mam pytanie co ciekawego po drodze przez Olkusz, Kazimierz Wielki, Jaworzno mogę zobaczyć? Nie muszą to być muzea, zresztą większość na rezerwację z tego co widziałem. Jaskinia Raj niestety to samo. :( Jak z zamkiem w Chęcinach? Jest też podobno w Tokarni skansen czy coś.

Otaguję jeszcze #kielce bo może będziecie wiedzieć.
  • 12
@Traviu: jest zamek w Sobkowie, Centrum nauki w Podzamczu Chęcińskim, muzeum zegarów w Jędrzejowie tyle z takich bardziej znanych
W Małogoszczu to jedynie Kościół z XVIw stara dzwonnica, kościół/kaplica na cmentarzu z XVIw ale to jedynie zerknąć przejazdem bo to nic nadzwyczajnego żeby gonić specjalnie.
W Ludyni dwór gdzie kręcono "Przedwiośnie" ale chyba nie można zwiedzać bo jest w prywatnych rękach, jedynie zerknąć z za płota.
@Ksiunc Małogoszcz w sumie znam dobrze. Na tej dzwonnicy mój dziadek się ukrywał podczas łapanki niemców.
Jedynie na dworcu nigdy nie byłem ale chyba nie ma co podziwiać. Lasy ładne ale chyba brak czasu na dłuższy spacer.