Wpis z mikrobloga

Drogie wykopki, skompletowałem sobie mini CAR DETALING w wersji nisko budżetowej od K2 :-P
Brakuje jeszcze szczotki do felg, preparatu na owady oraz dressingu do wnętrza ale to potem.
Oto co kupiłem i zamierzam wykorzystać raz i porządnie a potem cyklicznie przy myciu auta.

K2 EXPRESS (K130) Szampon samochodowy;
K2 Szczotka poliestrowa do mycia (M350);
K2 QUANTUM Wosk polimerowy syntetyczny (G210);
K2 ULTRA CUT pasta lekko ścierna bez wosku (K002);
K2 ROTON płyn do mycia felg 'efekt krwawienia' (G167);
K2 ARTUS 1 KG koncentrat do tworzyw sztucznych APC (M830);
K2 ACTIVE FOAM piana aktywna do mycia wstępnego (M890);
K2 OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY 2L tzw. pianownica (M413);
K2 ALUCHROM pasta do elementów chromowanych (K003);
K2 OSKAR środek APC o niskim Ph - do wnętrza (K17);
K2 APLIKATOR do nanoszenia wosku i K2 mikrofibra;

Lista kameralna, ale teraz proszę znawców tematu - tak wiem tani zestaw budżetowy - o kilka rad czy robię to dobrze :-P
1. Pianownica - w założeniu ma służyć do mycia wstępnego pianą aktywną, odczekaniu i spłukaniu myjką karoserii. Częsty cykl mycia i wcześniejsza powłoka woskowa powinna pozwolić na utrzymanie auta w czystości bez grubszego mycia przez pewien dłuższy czas?
2. Panownica raz jeszcze. Czy używając pianownica + piana aktywna - mogę w ten sposób myć auto? Tj aktywna piana na karoserii i szczotka w ruch w celu domycia większych zabrudzeń?
3. Pianownica i szampon samochodowy. W praktyce zawsze 2 wiadra, i mycie, a gdyby nakładać szampon z wodą pianownicą, mycie ręczne plus płukanie szczotki w czystej wodzie sprawdzi się to?
4. Pianownica i środki APC - trochę za duża, być może zakupiona jednak będzie 1L ale w założeniu po wstępnym myciu koncentrat APC z wodą do pianownicy, i nakładanie na uszczelki oraz plastiki po czym mycie szczotką. Pomysł dobry?
5. Wosk polimerowy czy przy posiadaniu rys, nawet takich głębszych których pastą lekko ścierną nie schowałem, uwydatnianie je bardziej czy uda się je lekko zamaskować? Już w drodze zaprawka i pędzel 'jednowłosiowy' do zakrycia ale efektu nie znam :P

Czy moje założenie w ogóle jest dobre i czy powinienem coś ewentualnie zmienić w podejściu od pierwszego porządnego mycia, przez mycia cotygodniowe kończąc na myciu co miesięcznym :P

Pierwsze podejście (
Natrysk na felgi preparatu 'efekt krwawienia' - Natrysk piany aktywnej za pomocą pianownicy - spłukanie całości - pasta lekko ścierna do mniejszych widocznych zarysowań - pasta alu chrom do felg do mocniejszych zabrudzeń - pasta aluchrom do elementów chromowanych - koncentrat APC do pianownicy i natrysk na elementy plastikowe (listwy, nadkola) oraz gumowe (uszczelki) plus mycie szczotką - mycie zasadnicze na dwa wiadra z szamponem i szczotka poliestrową - spłukanie i wysuszenie - czyszczenie środka preparatem o niskim Ph 'Oskar' - nałożenie wosku syntetycznego na każdy element aplikatorem, polerowanie mikrofibrą;

Podejście co tydzień (w założeniu późnym wieczorem na myjni samoobsługowej by nie robić kolejek);
Natrysk na felgi w widocznie zabrudzone miejsca preparatu 'efekt krwawienia' - natrysk samochodu pianownicą i aktywną pianą - odczekanie na efekt działania - widoczne mocno zabrudzone miejsca doszorować szczotką - spłukanie całości myjką ciśnieniową;

Co kolejny 'miesiąc'
Jak pierwsze bez woskowania;

Dziękuje za poświęcony czas na te mega lekturę, proszę o wsparcie w tym temacie [-:

#motoryzacja #samochody #carboners #cardetailing #pytanie #peugeot
  • 9
Szczotka poliestrowa do mycia


@KLIFord: Nie byłbym pewien co do tego. Pewnie zostawi rysy - ja używam rękawicy z mikrofibry i daje radę.

Przydałby się wkład do wiadra (grit guard) wody czystej, by w przypadku mycia recznego syfy na dole wiadra się zbierały

nr 5: Tak, przynajmniej u mnie na autach wosk potrafi nieco zakamuflować niewielkie rysy.

Co do pierwszego podejścia - proponuję też zakup glinki, ale jak nie jest w
Dziękuje za rady kolego @drakerc

Szczotka właśnie została zakupiona specjalna nie rysująca. Myjąc auto cały czas myślę o szczelinach, albo o miejscach po otwartych drzwiach. Zamysł szczotki jest własnie taki aby tam bez problemu myć. Też się martwiłem o te rysy, ale ponoć to właśnie specjalne rozdwojone końcówki itp [-:

Wkład do wiadra - fajna sprawa - ale musiał bym odpowiednie wiadro zawsze mieć a tu przychodzi często sztuka improwizacji - w
@KLIFord: co do QD - raczej to bardziej takie odswiezenie auta gdy nie chce ci się go znowu woskować itd, a chcesz zeby trochę wyglądał. Przykładowo: woskujesz na poczatku miesiąca, mijają 2 tygodnie, myjesz auto, po myciu widzisz ze są plamy po wodzie itd, to przelatujesz QD i znowu masz OK.

Osobiście jestem troszkę leniwy i myję i woskuję i robię reszte rzeczy na autach tylko 3 razy do roku -
@mebel: a co powiesz na rozszerzone planowane użycie pianownicy?
Myślę tu o nakładaniu wody z koncentratem APC i myciu szczotką elementów, oraz nakładaniu wody z szamponem i także myciu w ten sposób samochodu bez użycia wiadra na płyn...
@KLIFord: na suchy samochod nakladasz piane z ciepla woda - suchy samochod czyli piana lepiej sie bedzie kleic, popracuje sobie pare min, plukanie pod cisnieniem i wtedy mozesz nakladac szampon pianownica lub uzyc "2 wiader" w jednym ciepla woda z szamponem w drugim zimna woda i mozesz my auto. Apc mozesz dolac do piany w 1 etapie lecz wez pod uwage to, ze bedzie ona bardziej rzadka i slabiej sie bedzie
@mebel: super zapamiętam 1st mycie ciepła piana i niech popracuje sama. Przed spłukaniem przygotuje sobie APC do domycia plastików i gum. Kolejne płukanie. I trzecie już ciepła woda i szampon w pianownicy jeżeli chce pominąć wiadro. Wtedy oprysk i mycie szczotką/gąbką. Na koniec suszenie lub wycieranie i wosk, lub wosk QD.
Dziękuje zapowiada się ciekawie i chyba zostanę przy pianownicy 2L a już miałem wymieniać na mniejszą.
@KLIFord: Zamiast K2 ULTRA CUT zdecydowanie Farecla G3 (cenowo identycznie). K2 QUANTUM - bardzo mało trwały, rewelacyjny i tani jest Turtle Wax Plus PTFE, ale jak na złość już chyba go nie produkują i kupno graniczy z cudem.
@Matvei dziękuję ale towar zakupiony i leży w bagażniku. Quantum mało trwały, więc jak kolega pisał wyżej kupię od razu wosk do korekty QD. Chce zostać jak najdłużej przy K2 by nie mieszać sobie środków i nazw w głowie. Dziękuję ;-)