Wpis z mikrobloga

Cała ta afera #staropolanka #redisbad trochę mi przywróciła wiarę w ludzi. Ilość negatywnych komentarzy jest budująca, widać że jednak nie wszyscy potracili mózgi w tym kraju.

Przy okazji tej marki widać zresztą jak na dłoni, czym tak naprawdę jest prawacki pseudopatriotyzm.

Dlaczego pseudo? Bo to nie jest żaden patriotyzm, to jest tylko reakcja. Najpierw, u podstaw, leży nienawiść. Prawaczki dały sobie wmówić, że jest jakiś komunizm, którego emanacją jest "lewactwo" i to jest ich prawdziwa ideologia - nienawiść. Dali sobie też wmówić, że owi lewacy chcą zniszczyć Polskę, więc reakcją obronną jest u nich pokazowy, fasadowy, nachalny pseudopatriotyzm.

Bo wiadomo, marka patriotyczna, promująca polskość, nazywa się Red is Bad. Pomijam, że po angielsku, ale przecież nie nazywa się "White & Red is Good". Tu nie chodzi o promowanie czegoś dobrego. Tu chodzi o nienawiść i nic poza tym. Motywy narodowe są tylko przy okazji, pozwalają pokazać kontrast i nienawidzić bardziej.

To jest absolutny majstersztyk propagandy, to wmówienie ludziom, że w Polsce patriotyzm był zwalczany, że kiedyś to antypolacy rządzili, a teraz to proszę jak pięknie. #!$%@? mnie to szczególnie mocno, bo akurat ja zawsze byłem patriotą, tak byłem wychowywany w domu, takie wartości przekazała mi też szkoła. To w szkole (przecież lewackiej!) uczyłem się o Polsce, na języki polskim poznawałem poezję i powieści wielkich autorów, na historii uczyłem się o polskich bohaterach, na muzyce śpiewałem patriotyczne pieśni, tańczyłem narodowe tańce. To szkoła organizowała apele z okazji świąt narodowych, to szkoła zabierała nas na obchody państwowe jeśli się dało.

A teraz dowiaduję się, że kiedyś to patriotyzm był zabroniony. Ba, wiecie co? Kilku kolegów z tamtych lat nosi teraz te paskudne "patriotyczne" bluzy. Tyle, że nie było ich ze mną, kiedy chodziłem na apele, nie składali ze mną kwiatów pod pomnikami, nie wywieszali flag. Mieli to wtedy w dupie. Dziś są wielkimi patriotami, bo ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby zmienić patriotyzm w polityczny towar, który dzieli, zamiast łączyć.

Dziś ja, ich zdaniem, jestem lewakiem.

Dokładnie na tej samej zasadzie wypromowani zostali #zolnierzewykleci. Polska ma, niestety, bogatą tradycję wojen, mamy w naszej historii pod dostatkiem znakomitych materiałów na idoli. Bohaterów, wspaniałych mężów stanu, obrońców Ojczyzny itd. Dlaczego akurat "wyklęci" są promowani? Bo walczyli z komunistami. Znowu nienawiść jest głównym motorem działań. Efekt propagandy, której doskonale udało się połączyć ciąg komunizm - lewica - PO - UE. Chodzą i powtarzają bzdury, jak to dopiero oni "przywracają pamięć" o "wyklętych", nie chcąc wiedzieć, ile w tym kierunku zrobiły choćby środowiska znienawidzonych lewaków z GW i to wtedy, kiedy dzisiejsi wielcy patrioci mieli Polskę i jej historię w dupie, bo jeszcze nie było to modne.

Dlatego gardzę prawackim sztucznym, pokazowym, fasadowym, negatywnie motywowanym patriotyzmem nienawiści. Dlatego nie szanuję marek typu Red is Bad i szkoda mi ludzi, którzy to propagandowe gówno noszą. Jest mi przykro, że patriotyzm stał się towarem, że stał się politycznym narzędziem do dzielenia ludzi, że jakaś grupa uzurpuje sobie prawo do wyłączności na patriotyzm.

#rozkminy #patriotyzm #bekazpodludzi #prawackalogika #neuropa #4konserwy #polityka
  • 203
  • Odpowiedz
  • 24
@Kapitalis: A i tak się bardzo powstrzymywałem, żeby nie użyć mocniejszych określeń. Masz rację, ale niestety nie potrafię w sobie pokonać nienawiści do głupoty, fałszu, obłudy i manipulacji.
  • Odpowiedz
@jamtojest: A najbardziej bawi to, że próbują zrobić "patriotyczną" wodę mineralną, z wody, którą wydobywali Niemcy, w niemieckim miasteczku (a właściwie wiosce). Także w tym 1905 roku ta woda była tak polska, jak Breslau - czyli wcale :D
  • Odpowiedz
@jamtojest:

Dlaczego akurat "wyklęci" są promowani? Bo walczyli z komunistami.


Nie. Dlatego, że byli wierni Wojsku Polskiemu - wypełniali raz złożoną przysięgę co dla niektórych może być zaskakujące i niezrozumiałe.


nienawiść jest głównym motorem działań


Nie nienawiść, a pragnienie sprawiedliwości. Nigdy nie było lustrcji i rozliczenia z poprzednim ustrojem tak jak np. w Czechach. Red is Bad jest dzieckiem takich decyzji za które można podziękować Wałęsie czy Mazowieckiemu i Kiszczakowi.
  • Odpowiedz
@AvantaR: Cii, o tym nie wolno mówić. Te ziemie nie mają nic wspólnego z Niemcami. Co innego Kresy, tam to z kolei absolutnie i wyłącznie polskie ziemie i powinny być zwrócone. Tak ONR mówi.
  • Odpowiedz
Swoją drogą faktycznie kto pociąga sznurkami tego Red is Bed, bo dojścia mają niesamowite. Staropolanka jak Staropolanka, ale akcja z PKO BP? Przecież byle koleś od robienia szmat z nadrukiem czegoś takiego nie ogarnie raczej.
  • Odpowiedz
@jamtojest: szanuje jak #!$%@?. Lab suba plusa i co tam sobie jeszcze życzysz mirku. Wrzucę jeszcze Twoj tekst na fb, niech te patosebole co chcac nie chcac mam w znajomych cos przeczytaja sensownego.
  • Odpowiedz
@szpongiel: Antifa jako lewicowe bojówki na pewno tak, bo to jest wynaturzenie. Natomiast sama ideologia potępiająca faszyzm i komunizm (wbrew pozorom też) jest jak najbardziej w porządku i tu z nienawiścią nie mam problemu. Tam nie ma mieszania ideologii państwowej czy jakiejkolwiek innej, jest zwalczanie negatywnych zjawisk związanych ze zbrodniczymi systemami politycznymi. Niestety przyciąga to też skrajnie lewicowych idiotów i dziś ten ruch nie różni się niczym od tego, z czym
  • Odpowiedz
@Jacket: Przecież tu nie chodzi o jakiś patriotyzm, kubeczki, wody czy koszulki. Tylko o #!$%@? tzw prawakom bo OP nie może znieść tego że ktoś ma inny światopogląd niż on, a gawiedź plusuje.
  • Odpowiedz
@jamtojest: @Old_Postman pisał kiedyś o tym. W Polsce nikt nie jest "ZA" czymś, wszyscy są "PRZECIW" czemuś.
Swoją drogą to nie do końca taka zła cecha, jak na razie skutecznie broni nas od wszelkich "cywilizacyjnych" "chorób" zachodniej części kontynentu.
  • Odpowiedz
@jamtojest: trafne spostrzezenie, polski patriotyzm opiera sie wylacznie na przeszlosci. Kurde mati, kiedys to bylismy motzarstwem z litwo, a Stanislaw August Pudzianowski #!$%@? ciapakow pamietasz mati? Kiedys to byyylo. Podej mi tego harnasia bo az sie wzruszylem nad potega naszego narodu.
  • Odpowiedz
To jest absolutny majstersztyk propagandy, to wmówienie ludziom, że w Polsce patriotyzm był zwalczany, że kiedyś to antypolacy rządzili, a teraz to proszę jak pięknie.


@jamtojest: Czyli cała próba dyskredytacji i naśmiewania się z patriotyzmu przez pewną grupę mediów z GW na czele nigdy nie miała miejsca? W Wyborczej nie było "Patriotyzm jest jak faszyzm", na Polsacie nie naśmiewali się z "bogojczyźnianych" piosenek? Marsz Niepodległości nie był zakłócany przez antifę przywożoną
  • Odpowiedz
W majty też będziesz zaglądał żeby sprawdzić co kto tam nosi? Gardzę typkami co jedyne co ich interesuje to kto w czym chodzi, co pije co zre. Zajmij się swoimi czterema literami i pilnuj swojego nosa, alternatywny patrioto .


@Sagitarius: uderz w stół, a kołek się odezwie ;).
  • Odpowiedz